۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن  | 2020 1 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 172 کد مطلب: 52691  

۱۱ طرح بزرگ صنعتی در قزوین اجرا می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۱۱ طرح بزرگ صنعتی در استان در حال اجراست که مهم‌ترین آن صنایع معدن مس طارم با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۲ تير ساعت 09:14

صدای قزوین - سعید نبیل ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان قزوین که به مناسبت روز ملی صنعت و معدن برگزار شد، اظهار کرد: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و در این فضا همراهی و همدلی و ایجاد امید مهم‌ترین اصل برای حفظ داشته‌ها و پیشرفت در حوزه‌های تولید و سرمایه گذاری است.


وی گفت: جنگ اقتصادی بدون آسیب نیست ولی با هوشیاری و همراهی بخش خصوصی، دولت و رسانه‌ها می‌توان این آسیب‌ها را به حداقل رساند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: نقش رسانه‌ها در امید بخشی، آگاهی رسانی و طرح مشکلات حائز اهمیت است چرا که با نقد سازنده این افراد می‌توان زمینه اصلاح امور را فراهم کرد و از سوی دیگر تزریق امید به جامعه از مسیر رسانه‌ها امکان پذیر می‌شود.

نبیل ادامه داد: اگر دقت لازم صورت گیرد و همراهی اصل فعالیت‌های ما قرار گیرد می‌توانیم این دوران را به خوبی سپری کنیم.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت واحدهای صنعتی گفت: روز صنایع زمان مناسبی است که از فعالین این عرصه تشکر ویژه داشته باشیم و قدردان زحمات صنعتگران و معدن داران استان قزوین باشیم که به خوبی در ادامه این مسیر با ما همراهی کردند.



رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: هفته صنایع در کشور در استان قزوین در دو هفته گرامی داشته می‌شود و با حضور در گلزار شهدای قزوین فعالیت‌های گرامیداشت این هفته را در استان آغاز خواهیم کرد.

نبیل ادامه داد: حضور در مزار شهدا قطعاً یادآور ایستادگی، مردانگی و رشادت این مردان بزرگ برای ما و برای فعالین اقتصادی استان خواهد بود و با غبار روبی مزار شهدا و تکریم ایثارگران در مجموعه یاد و خاطره شهدای استان را گرامی خواهیم داشت.

تجلیل از صنعتگران و معدنکاران قزوین با حضور وزیر صنعت

وی همچنین از دیدار با نماینده ولی فقیه در استان قزوین خبر داد و تشریح کرد: برگزاری همایش تجلیل از صنعتگران و معدنکاران استان قزوین با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، افتتاح پروژه‌های صنعتی و کلنگ زنی طرح‌های اقتصادی در استان قزوین نیز از برنامه‌های تدارک دیده شده برای این هفته در قزوین است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: همچنین نشستی با حضور مجمع نمایندگان استان قزوین و نمایندگان صنایع برگزار خواهد شد و دیدگاه‌ها، مشکلات و موانع قانونی در حوزه صنایع مطرح و تشریک مساعی صورت خواهد گرفت.

نبیل با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان «سال رونق تولید» گفت: وزارت صمت به همین منظور ۷ سرفصل کلی فعالیت برای این سال مشخص کرده است که توسعه تولید و تأمین ساخت داخل نخستین محوری است که از سوی سازمان صمت اعلام و برنامه‌ها و برش‌های استانی برای آن تعیین شده است.

وی گفت: این محور با ۱۰ برنامه در استان اجرایی می‌شود و با مسائلی نظیر جذب سرمایه، سرمایه گذاری‌های جدید، توسعه خوشه‌های صنعتی، راه اندازی واحدهای غیر فعال، نظارت بر عملکردها و بهره برداری واحدهای خدمات فنی مهندسی در این محور پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین افزود: ایجاد شرایطی برای بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت و معدن محور سومی است که با ۳ برنامه صدور نماد، کارگاه‌های آموزشی و برگزاری دوره‌های تخصصی در قزوین اجرا شده است.

نبیل افزود: توانمند سازی شرکت‌های دانش بنیان و اجرای طرح ملی تات، حمایت از نوآوری و استارت آپ ها و صنایع در محور چهارم در چندین برنامه مورد توجه است.

وی همچنین از برنامه ریزی برای مدیریت بازار و لجستیک در محور پنجم فعالیتی در برنامه‌های رونق تولید امسال خبر داد و بیان کرد: تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری نیز ششمین محور فعالیت است که با چندین برنامه نظیر تسهیل شرایط سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی در این محور پیگیری می‌شود.

صدور ۳۹۹۹ پروانه بهره برداری با اشتغال زایی ۱۶۲ هزار نفر در قزوین

نبیل گفت: ما در استان سه هزار و ۹۹۹ پروانه بهره برداری صنعتی داریم که بخشی از این پروانه‌ها غیر فعال هستند.

وی ادامه داد: این تعداد پروانه موجود ۱۶۲ هزار ظرفیت اشتغال در استان ایجاد کرده است و ۱۰ محصول عمده در استان قزوین از انواع تولیدات شیشه، لوله و اتصالات، ظروف چینی، پروفیل، قطعات خودرو، چرخ خیاطی، شوینده و سی دی و دی وی دی در استان تولید می‌شود.

رئیس صمت قزوین ادامه داد: یک هزار و ۵۶۶ طرح صنعتی در استان قزوین در حال اجرا هستند که بین ۷۰ تا ۹۹ درصد با ۳۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال اجراست و اشتغال ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در استان قزوین را ایجاد خواهد کرد.

اجرای ۱۱ طرح بزرگ صنعتی در قزوین

نبیل با اشاره به طرح‌های مهم صنعتی در استان قزوین افزود: ۱۱ طرح صنعتی مهم و اثرگذار در استان در حال اجراست که مهم‌ترین آن صنایع مس طارم و معدن چیزه با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۸ درصد است و امیدواریم در تابستان امسال به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت اسمی که برای این مجموعه تعریف شده ۱۰ هزار تن در سال است که ۴۵۰ اشتغال در منطقه محروم را ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: این معدن امروز در مرحله تست آزمایشی است و نزدیک به یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این طرح صورت گرفته است و با توجه به فعالیت این صنعت مادر در این بخش می‌تواند صنایع پایین دستی وسیعی برای این منطقه محروم ایجاد کنند.

نبیل عنوان کرد: طرح بزرگ بعدی استان قزوین طرح تولید ورق آلومینیوم با اشتغال بالای ۱۵۰ نفر است که با پیشرفت فیزیکی بالا در حال اجراست.

وی، اجرای شرکت ویتانا با ۵۱۰ نفر اشتغال، طرح پیشروان تأمین ابنیه در شهرستان تاکستان با پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد و اشتغال ۱۶۳ نفر و پردان کارتن با اشتغال ۲۴۰ نفر و طرح توسعه یونیلیور، اجرای یاس دارو با ۴۰ نفر اشتغال، شیمیایی بهداشت و توسعه شرکت خوشگوار و دیوار صنعت مروارید را از دیگر طرح‌های مهم استان قزوین برشمرد.

رئیس سازمان صمت استان گفت: در ۱۲ ماه سال گذشته ۶۰۵ هزار تن صادرات از استان قزوین به ارزش با سهم ۱ و ۴ دهم درصد بوده است که به نسبت سال گذشته ۱۲ درصد با ارزش دلار و ۲۶ درصد با محاسبه وزن افزایش داشته است.

نبیل خاطرنشان کرد: مواد غذایی، انواع شیشه‌ها، مواد نفتی و کاشی و سرامیک از مهم‌ترین صادرات استان قزوین بوده است.

وی تاکید کرد: ۱۸۲ پروانه صادر شده معتبر در استان قزوین با ظرفیت استخراج ۷ و ۷ دهم میلیون تن و با اشتغال یک هزار و ۲۰۰ نفر در استان در حال فعالیت هستند.



رئیس صمت استان قزوین افزود: در حوزه فعالیت‌های صادرات ۷۳ مورد کارت بازرگانی در سال گذشته در قزوین صادر شده است که در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۷ کارت بازرگانی صادر شده است.

نبیل عنوان کرد: در حوزه پایانه‌های صادراتی دو مجوز در استان صادر شده است که پیشرفت خوبی شاهد بودیم و در مجموعه شمس آذر و خادم در حال اجراست و در حوزه مواد غذایی و فرآورده‌های کشاورزی در حال فعالیت هستند.

وی از کسب رتبه نخست تولید و صادرات مواد شوینده در کشور توسط قزوین خبر داد و گفت: در حوزه تولید و صادرات شیشه‌های دارویی رتبه نخست کشور، کاشی و سرامیک رتبه نخست و تنها تولید کننده و صادر کننده چرخ خیاطی و سی دی و دی وی دی هستیم.

رئیس صمت استان قزوین اظهار کرد: امروز ما صادر کننده عمده محصولات غذایی، کشمش و محصولات پروفیلی در کشور هستیم.

۶۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در قزوین

نبیل با اشاره به ۳۷ سرمایه گذاری خارجی در استان قزوین خاطرنشان کرد: ۶۳۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی این واحدهای صنعتی در استان قزوین بوده است و کشورهای افغانستان، آلمان، کره شمالی، سنگاپور، ایتالیا، ترکیه، اتریش، امارات، سوئد، یونان، دانمارک و هلند سرمایه گذاری در استان داشته‌اند.

وی تاکید کرد: سال گذشته با توجه به مشکلات صنایع در قزوین کارگروه رونق تولید با جدیت برگزار و پیگیر مشکلات واحدهای صنعتی استان قزوین بود که پارسال ۱۷ کارگروه فرعی و ۱۳۸ مصوبه از این کارگروه‌ها استخراج شده است که هر کدام توانسته مشکلات واحدهای صنعتی را حل کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین خاطرنشان کرد: در این کارگروه توانستیم رتبه سوم پرداخت تسهیلات را در کشور کسب کنیم.

نبیل یادآور شد: پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع رتبه سوم و در بحث اعتباری آن رتبه پنجم کشور را به دست آوردیم.

وی عنوان کرد: عمده تسهیلات ما در ۱۶۷ مورد با ۳۵۸ میلیارد تومان عمدتاً برای رفع مشکلات واحدهای فعال پرداخت شده است.

رئیس صمت قزوین ادامه داد: ۲۲ واحد صنعتی استان قزوین ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی استان دریافت کردند.

نبیل افزود: ۵۷ جلسه فرعی، ۲۸۹ مصوبه و ۲۳۶ واحد صنعتی در کارگروه رفع موانع تولید بررسی شده است و تلاش کردیم تا با اجرای این جلسات مشکلات واحدهای تولیدی استان رفع شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سامانه سردر اصناف در قزوین فعال شدمسابقات والیبال پیشکسوتان کارگری قزوین به پایان‌ رسیدنهضت علمی کردن کشاورزی باید ایجاد شودپدیده قاچاق موجب افزایش بحران‌های اجتماعی می‌شودکشاورزان نمونه قزوین معرفی شدندبهره‌وری پایین پاشنه آشیل کشاورزی کشور است۹۶ درصد فرایند انتخابات در قزوین الکترونیکی برگزار می‌شودتیم‌های بسکتبال و والیبال شهرداری قزوین به مصاف حریفان می‌روند۲۵ درصد اشتغال کمیته امداد قزوین محقق شده استحدود ۲۱۷ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های قزوین اختصاص یافت۱۶۶ سرمایه‌گذار کشت گلخانه‌ای در قزوین جذب شده استمهارت آموزی کلید حل مشکل بیکاریرویکرد دولت کاهش آسیب‌ها از طریق افزایش نشاط اجتماعی استبازدید سرزده استاندار قزوین از شرکت شهرک‌های صنعتیتیوب سواری در ارتفاعات استان قزوین حادثه آفریدکمیته رهبری هاب لجستیک در قزوین تشکیل می‌شود۴ اقامتگاه بومگردی در استان قزوین افتتاح می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهچهار اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین آماده بهره برداری شدانتخاب مدیران استان بدون نگاه جنسیتی است
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین نارسایی برق و گاز، شوکی بر قلب صنایع قزویناز تریبون‌ها صدای وحدت شنیده شودزنان استان قزوین برای مسئولیت های مدیریتی توانمند هستندمحکومیت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی تلفن همراه در قزوینانتخاب مدیران استان بدون نگاه جنسیتی استهوای شهرستان آبیک ناسالم شدراندمان آب کشاورزی قزوین قابل قبول نیستگردشگری ظرفیتی چشمگیر برای توسعه قزوینکاراته کای قزوینی به فینال لیگ جهانی کاراته راه یافتآتش‌سوزی انبار بیمارستان شهید رجایی قزوین مهار شدموسیقی قزوین در انتظار برداشتن گام های مثبتتاکستان هفتمین شهرستان کشور در تولید محصولات کشاورزی است۲۲۷ مستمری بگیر روستایی و عشایر قزوین وام دریافت می‌کنندسرپرست شهرداری محمدیه معرفی شدتک درخت، به نام عباس کیارستمی ثبت می‌شود۷۸ راه روستایی مسدود شده قزوین بازگشایی شدچهار اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین آماده بهره برداری شد۴ اقامتگاه بومگردی در استان قزوین افتتاح می شودتیوب سواری در ارتفاعات استان قزوین حادثه آفرید
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
پنج عامل که در خاکستری شدن زودهنگام موها تاثیر داردنخستین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده توسط ربات هوشمند درمان می شود۳۹ حیوان بر اثر تصادف در پارک ملی گلستان تلف شدنداین 8 غذای چینی را می‌توانید، بخورید؟قیمت دلار، طلا و سکه در روز ۶ بهمن ۹۸مشارکت شهروندان مهمترین ابزار برای رفع مشکلات محیط زیستیعده‌ایی با فحاشی علیه ظریف در پی عقده‌گشایی برجامی هستندعکس قدیمی کمتر دیده شده از شهید قاسم سلیمانیمیزان عیدی کارکنان دولت مشخص شدتصویری از رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی +عکسشاهنامه ۶۰۰ ساله خریده شد +عکسجشن رنگارنگِ آغاز سال موش +عکسآنچه در پرواز گرگان- تهران رخ داددستگیری گنده لات قمه کش در بندرانزلی +عکسجزئیات زمین‌گیر شدن پرواز گرگان به تهرانمی‌دونی بابات قهرمانه؟ +عکسظرفشویی خود را چگونه تمییز کنیم؟مامان چرا از اینجا می‌ریم؟ +عکسرکورد استفاده از تلگرام در سال ۹۸ شکسته شد +عکسماجرای ممنوع التصویر بودن خواننده «خندوانه» چه بود؟ +عکس