۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد  | 2019 8 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 146 کد مطلب: 52827  

بی ثباتی در شهرداری های استان قزوین نگران کننده است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: ۵ شهر بدون شهردار، جابجایی شش شهردار در یک شهر، تغییر در ۴ شهرداری و زمزمه تغییر در ۴ شهرداری بیانگر بی ثباتی و وضعیت نامطلوب شهردارهای استان است.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير ساعت 15:21

 صدای قزوین - جلسه مجمع شهرداران پیش از ظهر چهارشنبه با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، محمدی قاسمی دادستان، مصطفی صالحی مدیرکل دفتر شهری در استانداری برگزار شد.


علی فرخزاد در این نشست گفت: امسال اعتبارات شهرداری‌های استان قزوین بالغ بر ۱,۱۰۰ میلیارد تومان است که با احتساب بودجه عمرانی استان که بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان است منابع شهرداری‌ها ۴ برابر بودجه عمرانی است.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: اعتبارات ارزش افزوده امسال هم ۳۰۰ میلیارد تومان است که با تحقق آن می‌توان امیدوار بود کارهای عمرانی شهرداری‌ها شتاب گیرد.۱,۰۰۰ میلیارد تومان برای پسماند

فرخزاد در ادامه به ضرورت ساماندهی پسماندهای شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: از سوی وزارت کشور ۱,۰۰۰ میلیارد تومان برای پسماند اعتبار پیش بینی شده که با تخصیص آن سهم استان‌ها مشخص و برای ساماندهی این موضوع هزینه خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: مسائل حقوقی شهرداری‌ها با جدیت پیگیری می‌شود و با توجه به اینکه ۸۰ درصد زمین‌های شهرداری‌ها به صورت قولنامه ای است باید در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد.

فرخزاد افزود: در نامه‌ای که از سوی دادستانی در ۵ ماده به شهرداری‌ها ابلاغ شده بر موضوعات مهمی از جمله خدمات زیربنایی، جلوگیری از ساخت و سازی غیر مجاز تاکید شده است که باید به آن توجه کرد.وی گفت: همه شهرها نیاز به طرح جامع نداشته‌اند اما این کار صورت گرفته و در حال حاضر به جز سه شهر همه شهرهای استان دارای طرح جامع هستند که با این کارها در واقع اختیارات استانی کم شده و گاهی باید برای یک مصوبه از شورای عالی شهر سازی مجوز بگیریم.

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهار داشت: اکثر شهرها مشکلاتی دارند و از وزارت کشور پیگیر هستیم و می‌توانیم چالش های ۱۷ شهر را با استفاده از قانون طرح جامع حل کنیم.

وی اضافه کرد: برخی محلات در گذشته در زمان طرح هادی در محدوده روستا بوده ولی الان با طرح جامع در محدوده نیست که مشکل ساز شده است.

فرخزاد خواستار ارتباط بیشتر شهرداری‌ها با دستگاه قضایی و ناجا شد و اظهار داشت: تعامل بیشتر با دستگاه‌ها به موفقیت در کارها منجر می‌شود.

وی بیان کرد: ضمن خودداری از دادن وعده های غیر اصولی و خارج از محدوده قانونی، باید از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده شهرها و حریم رودخانه‌ها هم بشدت جلوگیری شود.

وضعیت شهرداری های استان قزوین مطلوب نیست

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: ورود برخی دهیاری‌ها و شوراها به خرید زمین‌های منابع طبیعی مشکل ساز است که باید در این زمینه مراقبت لازم صورت گیرد.

وی اظهار داشت: استفاده از اوراق تسویه یک منبع خوبی است که سال قبل بیشترین استفاده را در استان داشتیم و امسال هم انتظار داریم شهرداران از این منبع مالی بهره برداری کنند.فرخزاد گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی و اتاق فکر در شهرستان ها می‌تواند به تسریع در کارها کمک کند.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: انتخاب شهرداران برای شهرها سخت شده و با ورود به فضای انتخابات نیازمند آرامش هستیم تا در این زمینه دچار چالش نشویم.

وی اضافه کرد: شهرداری‌های استان وضعیت خوبی ندارند به طوری که تعداد ۵ شهر هنوز شهردار ندارد و یک شهر در مدت کوتاهی تعداد شش شهردار تغییر داده و ۴ شهرداری تازه تغییر کرده و در ۴ شهرداری دیگر زمزمه تغییر داریم که نگران کننده است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بی ثباتی در شهرداری های استان قزوین نگران کننده است ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير
رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودبازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرا۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارندتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار دارد
دو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت قزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزوینافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینی۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارند۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتندتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرابازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردرویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
تهران؛ میزبان سفیر فوق العاده دولت نجات ملی یمن/ پیروزی های مقاومت در عرصه سیاست و نبردآخرین اخبار معلمان و فرهنگیان در سال 98آقای مجری، سرباز شد! /عکسمصوبه جدید مجلس برای خودروسازان + جزییاتلجبازی مهراوه شریفی نیا با خودش + عکسروسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلال