۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ آبان  | 2019 11 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 172 کد مطلب: 52849  

لغو کنسرت خواننده پاپ خبر حاشیه دار قزوین در هفته جاری

در هفته ای که گذشت لغو کنسرت سیروان خسروی در قزوین و اظهارات مطرح شده پس از آن خبر پرحاشیه رسانه های استان بود.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير ساعت 22:00

 صدای قزوین - این خواننده موسیقی پاپ قرار بود ۱۷ تیرماه کنسرتی در قزوین داشته باشد اما همان روز با انتشار نامه ای از انجمن موسیقی قزوین در صفحه شخصی خود از لغو این کنسرت خبر داد و اعلام کرد که دستور عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین موجب لغو کنسرت شده است.


بلافاصله پس از انتشار این موضوع هجمه‌ها علیه لشکر ۱۶ زرهی برای لغو کنسرت آغاز شد اما در همان ساعات اولیه عقیدتی سیاسی لشکر و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردند علت لغو این کنسرت منعقد نشدن قرارداد اجاره سالن و فقدان هماهنگی بوده است.

پایگاه خبری صبح قزوین در واکنش به این حواشی در مطلبی با تیتر دروغ پردازی‌هایی که حاشیه‌ساز شد و عذرخواهی رئیس انجمن موسیقی از لشکر ۱۶ زرهی ارتش به این خبر پرداخت.

صبح قزوین در بخشی از مطلب خود نوشته است: این هجمه‌ها نسبت به لشکر ۱۶ زرهی در حالی است که در دهم تیرماه امسال کنسرت بهنام بانی از دیگر خوانندگان پاپ نیز بدون هیچ مشکلی در سالن اختصاصی ارتش ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد، در واقع کم کاری تیم برگزار کننده کنسرت خسروی در انعقاد قرارداد با این سالن است که مسبب بروز این مشکلات می‌شود.

مصطفی عبادی، رئیس انجمن موسیقی استان قزوین هم در واکنش به شایعات پیش آمده در گفت‌وگو با فارس قزوین با بیان اینکه لشکر ۱۶ زرهی هیچ‌گاه با برگزاری این کنسرت مشکل نداشته است، می‌گوید: هفته قبل نیز شاهد برگزاری کنسرت بهنام بانی در این سالن بودیم و هماهنگی خوبی نیز وجود داشته است.

وی عنوان می‌کند: علت اصلی لغو کنسرت، منعقد نشدن قرارداد برای سالن با لشگر ۱۶ زرهی بوده و کاملاً در این زمینه نیز حق با مسئولان لشگر است.

عبادی اضافه می‌کند: مراتب لغو کنسرت قبل از ابلاغ از سوی ما، توسط لشکر به مدیر برنامه‌های سیروان خسروی اعلام شده بود و آنها از لغو کنسرت خبر داشتند و این نامه فقط برای مراحل اداری مرتبط با کنسرت در وزارت ارشاد صادر شده بود تا این خواننده برای اجرای کنسرت‌های بعدی مشکل نداشته باشد که اینگونه رسانه‌ای شد.

وی ضمن عذرخواهی از لشکر ۱۶ زرهی و با ابراز تأسف از روی دادن این حواشی، می‌گوید: متن‌نامه و فقدان دقت در تنظیم نامه موجب سوء استفاده‌های متعدد و زیر سوال بردن عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین شده است.

این مسئول با گلایه از فضاسازی‌های غیراخلاقی در فضای مجازی تصریح می‌کند: لشکر ۱۶ زرهی قزوین مشکلی با برگزاری کنسرت نداشته و کوتاهی از سوی تیم برگزار کننده بوده است.

همچنین حجت‌الاسلام کربلایی در این باره می‌گوید: برگزار کننده کنسرت سیروان خسروی هیچ قراردادی با لشکر ۱۶ زرهی برای واگذاری سالن نداشته است.

وی اضافه می‌کند: به دنبال پیگیری‌های برگزار کننده کنسرت، از طریق بازرسی لشکر ۱۶ زرهی به آقای خسروی اعلام شد برگزاری کنسرت منوط به اخذ مجوزهای لازم از سوی دستگاه‌های ذیربط است.

رئیس عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین عنوان می‌کند: علاوه بر این روز سه شنبه یازدهم تیرماه نیز این موضوع از طریق لشکر ۱۶ زرهی مجدداً به برگزار کننده کنسرت یادآوری شد که با توجه به ارائه نکردن مجوزهای لازم امکان واگذاری سالن میسر نیست.

نشریه رویداد قزوین نیز در این هفته گفت و گویی با ایمان حمیدی خوشنویس جوان قزوینی داشته که گفته است متأسفانه آموزش هنر در مدارس جدی گرفته نمی‌شود.

وی گفته است: آموزش خوشنویسی مانند دیگر هنرها از سنین پایین شروع می‌شود به همین دلیل مدارس نقش ویژه ای در این زمینه دارند، اگر شرایطی ایجاد شود که مدارس ابتدایی ما رویکرد جدی تری به هنر داشته باشند قطعاً آینده هنری دانش آموزان ما بهتر و روشن‌تر خواهد بود. باید تدبیری اندیشیده شود که بچه‌ها از همان ابتدای سن کودکی به هنر علاقه مند شوند و یک رشته هنری را به صورت مستمر پیگیری کنند. اما متأسفانه باید بگویم امروز در مدارس ما بحث هنر و آموزش هنر خیلی جدی گرفته نمی‌شود و برنامه خاصی برای آموزش هنر و به ویژه هنر خوشنویسی که یکی از اصیل‌ترین رشته‌های هنری در کشور محسوب می‌شود وجود ندارد.

رویداد قزوین همچنین گزارشی نیز از سایه کم ارزش افزوده بر سر شهرداری‌ها به چاپ رسانده و در بخشی از آن نوشته است: با توجه به شرایط بودجه در کشور، شهرداری‌های استان قزوین با کاهش اختصاص سهم ارزش افزوده مواجه شده‌اند که کمک‌های دولت می‌تواند مرهمی برای شهرداری‌ها و پروژه‌های شهری باشد.

مالیات بر ارزش افزوده مالیات غیر مستقیمی است که مصرف کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. این مالیات از مهم‌ترین درآمدهای خزانه استانداری‌ها و شهرداری‌ها محسوب می‌شود و معمولاً به حساب خزانه دولت مرکزی وارد و از آنجا طبق قانون و معمولاً بنا بر نسبت جمعیت بین استان‌ها و شهرها توزیع می‌شود.

برخی از شهرداری‌های استان قزوین به ویژه شهرداری‌های کوچک حال خوشی ندارند چرا که در سال‌های گذشته سهم اختصاص مالیات بر ارزش افزوده به این شهرداری‌ها بهتر بود اما امسال این اختصاص کمتر شده که این موضوع علاوه بر شهرداری‌های کوچک دامن شهرداری‌های بزرگ را هم گرفته است.

در حال حاضر تعدادی از شهرداری‌های استان قزوین از جمله شهرهای الوند، آبیک و خاکعلی با سرپرستی اداره می‌شود که این وضعیت علاوه بر ایجاد اختلال در مدیریت شهری، پروژه‌های عمرانی را هم تحت تأثیر قرار داده و به تأخیر در تکمیل و اجرای طرح های شهری و عقب ماندگی خواهد انجامید.

شوکت فراموش شده نیز عنوان گزارشی از نشریه پیام شهر قزوین بود که در آن بی رغبتی به معماری ایرانی اسلامی مورد بررسی قرار گرفته بود.

در این مطلب نوشته شده است: طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان‌های رفیع، ستون‌های بلند و تزئینات گوناگون معرف شکوه معماری ایرانی است، سبکی خاص از معماری که به دلیل زیبایی و محاسبات دقیق و اصولی رد پای آن را در سایر ملل نیز می‌توان به وضوح مشاهده کرد، در اسپانیا، در جنوب فرانسه، در هند که نمونه بازر آن تاج محل است، حتی شرق دور و کشوری مانند ژاپن هم از معماری ایرانی بی نصیب نمانده است.

همچنین در آمریکای مرکزی و جنوبی و تمدن مایا نیز می‌توان آثاری از معماری ایرانی را مشاهده کرد. با ظهور اسلام در ایران معماری ایرانی اسلامی شکل گرفت که می‌توان مساجد را از بارزترین آثار سنتی و اسلامی در معماری ایرانی دانست، ولی اکنون دیگر خبری از آن آینه کاری‌ها، ارسی ها، طاق و بستان های باشکوه نیست، این در حالی است که سیاست‌های ابلاغی در این باره صادر شده است اما چرا رغبتی به معماری ریشه دار ایرانی نیست؟


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
ادارات بازرسی را بازوی توانمند دادگستری می دانیمبرندسازی در محصولات شاخص استان قزوین در اولویت قرار گیردمدارس شهرستانهای آبیک و آوج در نوبت بعدازظهر تعطیل شدسهمیه سوخت سرویس‌های مدارس قزوین واریز شدمدارس خود را برای اجرای سند تحول باید مناسب سازی کنیمبارش نخستین برف پاییزی در قزوینبیماران کلیوی قزوین به ۲۶ دستگاه دیالیز نیازمندندمدارس پیش دبستانی آوج و آبیک تعطیل شداصلاح قیمت بنزین دارای عقبه کارشناسی استدستگاه‌های اجرایی سفیران سران سه قوه هستندتخصیص سهمیه آب شاهرود قزوین جدی گرفته شودبانک ها موظف به اجرای مصوبات کارگروه تسهیل هستندکشاورزی حفاظتی به پایداری منابع آب و خاک کمک می کند پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهعضوگیری رایگان در کتابخانه‌های عمومی قزویننمایشگاه کتاب ناشران قزوینی گشایش یافتاستاندار قزوین از روند کند پرداخت تسهیلات تولید انتقاد کردمسابقات دوصحرانوردی در قزوین برگزار شدنمایشگاه اقوام و استانها در قزوین افتتاح شدمنابع حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف معیشت مردم می‌شود
مبانی اعتقادی و اخلاقی را در مدارس تقویت می کنیمنمایشگاه اقوام و استانها در قزوین افتتاح شدمسابقات دوصحرانوردی در قزوین برگزار شدتحول در آموزش و پرورش باید از درون این نهاد آغاز شودهیات اندیشه ورز در شهرستان‌های استان قزوین تشکیل شودمنابع حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف معیشت مردم می‌شودمدیریت بحران قزوین درباره احتمال وقوع سیلاب هشدار دادفضای مجازی مهمترین تهدید هویت کودکان استمدیران نباید نسبت به اهلیت سرمایه‌گذاران غفلت کنندقزوین در انتظار بارش برف و بارانبازگشت ۲۹ واحد تولیدی راکد در قزوین به چرخه تولیدموانع بی شمار پیش روی گردشگری معلولاناستاندار قزوین از روند کند پرداخت تسهیلات تولید انتقاد کردعضوگیری رایگان در کتابخانه‌های عمومی قزویننمایشگاه کتاب ناشران قزوینی گشایش یافتبرندسازی در محصولات شاخص استان قزوین در اولویت قرار گیرددستگاه‌های اجرایی سفیران سران سه قوه هستنداصلاح قیمت بنزین دارای عقبه کارشناسی استبارش نخستین برف پاییزی در قزوینمدارس خود را برای اجرای سند تحول باید مناسب سازی کنیم
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
استان فارس ۱۲ هزار زندانی جرایم غیر عمد دارد5ایستگاه مترو اصفهان آسیب جدی دید/ 27اتوبوس کاملا سوخته استراز ۸ میلیارد تومان گمشده در گلستان چه بود؟حرکت قطارها در مترو عادی است/ خبر خرابکاری کذب استثبت نام آزمون زبان دکتری تخصصی در دانشگاه آزاد آغاز شددستگیری متهم اصلی پرونده اخلال در نظام اقتصادی در مشهدحجت الاسلام رئیسی: مسؤولان ابعاد مختلف طرح مدیریت سوخت را تبیین کنند/ صف اخلالگران جدا استپرداخت حقوق تمام کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح از طریق بانک سپهراهکار‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف بنزینمیزان مصرف برنج ایرانی بین خانوارهاکاهش آسیب پذیری سالمندان در زمستانافزایش ۱۴درصدی مراجعات داوطلبانه به گرمخانه‌ها در ۴۸ساعت گذشتهمحمود فرزند شاه جهان کیست؟ + عکسفیلم| ربیعی:‌ روحانی خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کردهشدار؛سایت‌ها و صفحات همسریابی کلاهبرداری است!آرامش در سطح بازار حکمفرماستبازار سرمایه امروز تقویت شدباید زودتر از اجرای سهمیه‌بندی بنزین، یارانه‌های مردم پرداخت می‌شدراز عجیب یک پژو 405 در اصفهان + عکسهشدار؛ خودروها به زنجیر چرخ مجهز باشند/ادامه بارش برف در ۱۴ استان