۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير  | 2019 7 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 125 کد مطلب: 52849  

لغو کنسرت خواننده پاپ خبر حاشیه دار قزوین در هفته جاری

در هفته ای که گذشت لغو کنسرت سیروان خسروی در قزوین و اظهارات مطرح شده پس از آن خبر پرحاشیه رسانه های استان بود.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير ساعت 22:00

 صدای قزوین - این خواننده موسیقی پاپ قرار بود ۱۷ تیرماه کنسرتی در قزوین داشته باشد اما همان روز با انتشار نامه ای از انجمن موسیقی قزوین در صفحه شخصی خود از لغو این کنسرت خبر داد و اعلام کرد که دستور عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین موجب لغو کنسرت شده است.


بلافاصله پس از انتشار این موضوع هجمه‌ها علیه لشکر ۱۶ زرهی برای لغو کنسرت آغاز شد اما در همان ساعات اولیه عقیدتی سیاسی لشکر و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردند علت لغو این کنسرت منعقد نشدن قرارداد اجاره سالن و فقدان هماهنگی بوده است.

پایگاه خبری صبح قزوین در واکنش به این حواشی در مطلبی با تیتر دروغ پردازی‌هایی که حاشیه‌ساز شد و عذرخواهی رئیس انجمن موسیقی از لشکر ۱۶ زرهی ارتش به این خبر پرداخت.

صبح قزوین در بخشی از مطلب خود نوشته است: این هجمه‌ها نسبت به لشکر ۱۶ زرهی در حالی است که در دهم تیرماه امسال کنسرت بهنام بانی از دیگر خوانندگان پاپ نیز بدون هیچ مشکلی در سالن اختصاصی ارتش ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد، در واقع کم کاری تیم برگزار کننده کنسرت خسروی در انعقاد قرارداد با این سالن است که مسبب بروز این مشکلات می‌شود.

مصطفی عبادی، رئیس انجمن موسیقی استان قزوین هم در واکنش به شایعات پیش آمده در گفت‌وگو با فارس قزوین با بیان اینکه لشکر ۱۶ زرهی هیچ‌گاه با برگزاری این کنسرت مشکل نداشته است، می‌گوید: هفته قبل نیز شاهد برگزاری کنسرت بهنام بانی در این سالن بودیم و هماهنگی خوبی نیز وجود داشته است.

وی عنوان می‌کند: علت اصلی لغو کنسرت، منعقد نشدن قرارداد برای سالن با لشگر ۱۶ زرهی بوده و کاملاً در این زمینه نیز حق با مسئولان لشگر است.

عبادی اضافه می‌کند: مراتب لغو کنسرت قبل از ابلاغ از سوی ما، توسط لشکر به مدیر برنامه‌های سیروان خسروی اعلام شده بود و آنها از لغو کنسرت خبر داشتند و این نامه فقط برای مراحل اداری مرتبط با کنسرت در وزارت ارشاد صادر شده بود تا این خواننده برای اجرای کنسرت‌های بعدی مشکل نداشته باشد که اینگونه رسانه‌ای شد.

وی ضمن عذرخواهی از لشکر ۱۶ زرهی و با ابراز تأسف از روی دادن این حواشی، می‌گوید: متن‌نامه و فقدان دقت در تنظیم نامه موجب سوء استفاده‌های متعدد و زیر سوال بردن عقیدتی سیاسی لشکر ۱۶ زرهی قزوین شده است.

این مسئول با گلایه از فضاسازی‌های غیراخلاقی در فضای مجازی تصریح می‌کند: لشکر ۱۶ زرهی قزوین مشکلی با برگزاری کنسرت نداشته و کوتاهی از سوی تیم برگزار کننده بوده است.

همچنین حجت‌الاسلام کربلایی در این باره می‌گوید: برگزار کننده کنسرت سیروان خسروی هیچ قراردادی با لشکر ۱۶ زرهی برای واگذاری سالن نداشته است.

وی اضافه می‌کند: به دنبال پیگیری‌های برگزار کننده کنسرت، از طریق بازرسی لشکر ۱۶ زرهی به آقای خسروی اعلام شد برگزاری کنسرت منوط به اخذ مجوزهای لازم از سوی دستگاه‌های ذیربط است.

رئیس عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین عنوان می‌کند: علاوه بر این روز سه شنبه یازدهم تیرماه نیز این موضوع از طریق لشکر ۱۶ زرهی مجدداً به برگزار کننده کنسرت یادآوری شد که با توجه به ارائه نکردن مجوزهای لازم امکان واگذاری سالن میسر نیست.

نشریه رویداد قزوین نیز در این هفته گفت و گویی با ایمان حمیدی خوشنویس جوان قزوینی داشته که گفته است متأسفانه آموزش هنر در مدارس جدی گرفته نمی‌شود.

وی گفته است: آموزش خوشنویسی مانند دیگر هنرها از سنین پایین شروع می‌شود به همین دلیل مدارس نقش ویژه ای در این زمینه دارند، اگر شرایطی ایجاد شود که مدارس ابتدایی ما رویکرد جدی تری به هنر داشته باشند قطعاً آینده هنری دانش آموزان ما بهتر و روشن‌تر خواهد بود. باید تدبیری اندیشیده شود که بچه‌ها از همان ابتدای سن کودکی به هنر علاقه مند شوند و یک رشته هنری را به صورت مستمر پیگیری کنند. اما متأسفانه باید بگویم امروز در مدارس ما بحث هنر و آموزش هنر خیلی جدی گرفته نمی‌شود و برنامه خاصی برای آموزش هنر و به ویژه هنر خوشنویسی که یکی از اصیل‌ترین رشته‌های هنری در کشور محسوب می‌شود وجود ندارد.

رویداد قزوین همچنین گزارشی نیز از سایه کم ارزش افزوده بر سر شهرداری‌ها به چاپ رسانده و در بخشی از آن نوشته است: با توجه به شرایط بودجه در کشور، شهرداری‌های استان قزوین با کاهش اختصاص سهم ارزش افزوده مواجه شده‌اند که کمک‌های دولت می‌تواند مرهمی برای شهرداری‌ها و پروژه‌های شهری باشد.

مالیات بر ارزش افزوده مالیات غیر مستقیمی است که مصرف کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. این مالیات از مهم‌ترین درآمدهای خزانه استانداری‌ها و شهرداری‌ها محسوب می‌شود و معمولاً به حساب خزانه دولت مرکزی وارد و از آنجا طبق قانون و معمولاً بنا بر نسبت جمعیت بین استان‌ها و شهرها توزیع می‌شود.

برخی از شهرداری‌های استان قزوین به ویژه شهرداری‌های کوچک حال خوشی ندارند چرا که در سال‌های گذشته سهم اختصاص مالیات بر ارزش افزوده به این شهرداری‌ها بهتر بود اما امسال این اختصاص کمتر شده که این موضوع علاوه بر شهرداری‌های کوچک دامن شهرداری‌های بزرگ را هم گرفته است.

در حال حاضر تعدادی از شهرداری‌های استان قزوین از جمله شهرهای الوند، آبیک و خاکعلی با سرپرستی اداره می‌شود که این وضعیت علاوه بر ایجاد اختلال در مدیریت شهری، پروژه‌های عمرانی را هم تحت تأثیر قرار داده و به تأخیر در تکمیل و اجرای طرح های شهری و عقب ماندگی خواهد انجامید.

شوکت فراموش شده نیز عنوان گزارشی از نشریه پیام شهر قزوین بود که در آن بی رغبتی به معماری ایرانی اسلامی مورد بررسی قرار گرفته بود.

در این مطلب نوشته شده است: طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان‌های رفیع، ستون‌های بلند و تزئینات گوناگون معرف شکوه معماری ایرانی است، سبکی خاص از معماری که به دلیل زیبایی و محاسبات دقیق و اصولی رد پای آن را در سایر ملل نیز می‌توان به وضوح مشاهده کرد، در اسپانیا، در جنوب فرانسه، در هند که نمونه بازر آن تاج محل است، حتی شرق دور و کشوری مانند ژاپن هم از معماری ایرانی بی نصیب نمانده است.

همچنین در آمریکای مرکزی و جنوبی و تمدن مایا نیز می‌توان آثاری از معماری ایرانی را مشاهده کرد. با ظهور اسلام در ایران معماری ایرانی اسلامی شکل گرفت که می‌توان مساجد را از بارزترین آثار سنتی و اسلامی در معماری ایرانی دانست، ولی اکنون دیگر خبری از آن آینه کاری‌ها، ارسی ها، طاق و بستان های باشکوه نیست، این در حالی است که سیاست‌های ابلاغی در این باره صادر شده است اما چرا رغبتی به معماری ریشه دار ایرانی نیست؟


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
بهره مندی ۱۲ شهرک صنعتی قزوین از گاز طبیعیبرق نقاطی از استان قزوین قطع می شودافزایش شهریه مهدکودک های قزوینپروانه فعالیت موزه ملت در قزوین صادر شدکتابخانه ها در توسعه فرهنگی و رشد جامعه نقش بسزایی دارندچهار جودو کار قزوینی در اردوی تیم ملیتکریم سرمایه گذار را جدی بگیریمقطع درخت در الموت قزوین جان ۲ کارگر را گرفتسرانه آموزش مهارتی در قزوین فوق العاده پایین استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهقزوین ظرفیت میزبانی مسابقات ملی هندبال را داردرییس جدید هیات هندبال قزوین انتخاب شدابطال برخی مجوزهای مجتمع های خدمات رفاهی در قزوینکاراته کای قزوینی به نشان برنز آسیا دست یافتدر صحنه انتخابات ، نظارت مکمّل اجراستپیکر جوان غرق شده در رودخانه زیاران پیدا شد«داود محمدی» بار دیگر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شدیک مدیریت جدید به ساختار تشکیلاتی شهرداری قزوین اضافه شدمعابر بیش از ۲۰۰ روستا در قزوین آسفالت می‌شودچشمه های الموت غربی قزوین ضد عفونی شد
یک مدیریت جدید به ساختار تشکیلاتی شهرداری قزوین اضافه شدرکورد تعمیرات نیروگاهی در قزوین شکسته شدجریمه ۳۵۰ میلیونی برای احتکار شکر و برنج در قزوین۲۶۰ عنوان برنامه فرهنگی در استان قزوین برگزار شد«داود محمدی» بار دیگر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شداختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری قزوینپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه۱۱ بنای تاریخی قزوین در دست مرمت هستندچشمه های الموت غربی قزوین ضد عفونی شدمعابر بیش از ۲۰۰ روستا در قزوین آسفالت می‌شودپیکر جوان غرق شده در رودخانه زیاران پیدا شدکاراته کای قزوینی به نشان برنز آسیا دست یافتدر صحنه انتخابات ، نظارت مکمّل اجراسترییس جدید هیات هندبال قزوین انتخاب شدابطال برخی مجوزهای مجتمع های خدمات رفاهی در قزوینقزوین ظرفیت میزبانی مسابقات ملی هندبال را داردسرانه آموزش مهارتی در قزوین فوق العاده پایین استقطع درخت در الموت قزوین جان ۲ کارگر را گرفتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهتکریم سرمایه گذار را جدی بگیریم
نازعات؛ جزایری مفید تر از ناو های هواپیمابر/ توسعه اشراف اطلاعاتی و عملیاتیعکس کاور جدید خواننده ماکان بند +عکسچپ چپ نگاه کردن سفیر عربستان به ظریف! +تصویریهمه آنچه که باید از نیروهای ویژه سپاه (S.N.S.F) بدانید!تکذیب مطالب منتسب به قاضی بابایی در مورد پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی در یکی از روزنامه ها/تمامی اظهارات منتسب شده به متهمان در جلسه دادرسی کذب است و با واقعیات موجود در پرونده همخوانی نداردحجا ب قبل و بعد خا نم مجری! + عکسفیلم جنجالی استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کاناداماجرای استندآپ کمدی تحقیرآمیز علیرضا خمسه در خارج از کشورپاسخ محسن رضایی به کیهان در مورد پذیرش قطعنامه: من معتقد به ادامه جنگ بودم اگر...چهره جدید نرگس محمدی متفاوت تر از همیشه/ عکسبنیامین بهادری و همسر با حجابش در سفر+عکساستندآپ جنجالی علیرضا خمسه در کانادانامه جمعی از مشاوران میرحسین موسوی به روحانیسردار شادمانی: احتمال می دهیم که آمریکایی ها پهپاد های خودشان را زده باشندنقض قانون توسط نفتکش انگلیسی تحت اسکورت ناوچه جنگی / در اعمال قانون و حاکمیت ملی در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل می کنیمبیستمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایهقیمت خودرو باز هم کاهش یافتپیام تبریک خاص خانم بازیگر برای مهدی طارمی + عکستبریک جالب خانم بازیگر به مهدی طارمی برای تولدش! +عکسروش عجیب کارمند تنبل اداره پست برای ارسال نامه+عکس
طرح فروش محصولات سایپا برای امروز 31 تیرصفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه 31 تیر ماهتفریح سعید معروف در آمریکا +عکسچه استان‌هایی امروز شاهد «رگبار، رعدوبرق و سیلابی شدن رو‌دخانه‌ها» هستند؟فرمولی برای پرپشت کردن ابروحرکات کششی که باعث خواب راحت شبانه شما می شودآخرین قیمت خودروهای وارداتی در بازار + جدولافشای جزییات حقوق های نجومی در آموزش و پرورشرشد فروش 60 درصدی و ایفای تمام تعهدات ارزی هلدینگ دارویی شستاپرسپولیس بمب غیرمنتظره نقل وانتقالات را منفجر می کند؟! + عکسافشاگری شایان مصلح از دلایل کنار گذاشته شدنش از پرسپولیسفرهیختگان ورزشیخراسان ورزشیدبیر رسما فدراسیون کشتی را تحویل گرفت/ از حضور جدیدی تا استقبال خانواده کشتی از رییس جدیدجلسه وزیر ورزش با روسای فدراسیون ها چهارشنبه برگزار می شودجهانبخش جزو بدترین بازیکنان فصل لیگ جزیره قرار گرفت+عکسستاره پرسپولیس به شایعات واکنش نشان داد : وقتی این حرف ها را می شنوم خنده ام می گیرد !آل هاشم: ائمه جمعه فریب صاحبان زر و زور را نخورندغربالگری بیماری های کروموزومی جنین از هفته 11 تا 14 بارداریسرمایه گذاری در ایجاد تاسیسات تبدیل پسماند به انرژی از پرداخت مالیات معاف شد