۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن  | 2020 1 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 108 کد مطلب: 52996  

نظارت بر اجرای انتخابات، صیانت از حق مردم در تعیین سرنوشت آنهاست

رئیس دفتر نظارت و ارزیابی شورای نگهبان در استان قزوین گفت: وظیفه شورای نگهبان در نظارت بر حسن اجرای انتخابات، در واقع صیانت از حق مردم در تعیین سرنوشتشان است.
۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير ساعت 09:21

 صدای قزوین - محمدتقی صفری به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قزوین افزود:یکی از راه‌های پی بردن به اهمیت یک نهاد بیان وظایف آن است چون هر نهادی به اندازه‌ای مهم است که وظایف آن مهم باشد.

وی، نظارت بر اینکه قانونی مخالف با احکام شرع تصویب نشود را یکی دیگر از وظایف شورای نگهبان عنوان کرد و افزود: ایران و مردم ایران در طول تاریخ اسلامی خود حکومت‌های غیردینی و ضد دینی زیادی را تجربه کرده و هیچ مقطع تاریخی نشان نمی‌دهد که ملت ایران از حکومت غیر دینی رضایت داشته باشند بلکه برعکس همه تلاش‌های آنها همواره برای داشتن حکومت دینی و اجرای احکام الهی بوده است.
صفری ادامه داد: امروز این مهم به برکت جمهوری اسلامی حاصل شده است که شورایی در کشور تشکیل شود که مراقبت کند قانون مخالف با اسلام تصویب نشود.
وی اظهار داشت: وظیفه دیگر این شورا نظارت بر این است که قانون مخالف با قانون اساسی که میثاق یک ملت، تجلی آرمان آن و تضمین کننده حقوق ملت است تصویب نشود.
صفری، نظارت بر حسن جریان انتخابات را نیز سومین وظیفه شورای نگهبان دانست و یادآور شد: نقش مردم در شکل گیری و استمرار حکومت اسلامی و قوام بخشیدن به آن، نقشی اساسی است و آن را با انتخابات اعمال می‌کند.
این مسئول خاطرنشان کرد: در کنار اهمیت وظایف سه گانه شورای نگهبان، راه دیگر برای درک اهمیت آن این است که بدانیم دلسوزان و معاندان در خصوص آن چه نظری دارند.
وی ادامه داد: شورای نگهبان از یک سو مستمر و مداوم تحت هجمه دشمنان و نظام سلطه بوده و از سوی دیگر نهادی است که دلسوزان نظام با ارزش ترین و مهم‌ترین مفاهیم را در خصوص آن گفته‌اند.
صفری افزود: مقام معظم رهبری در بیان جایگاه این نهاد فرمودند دشمن اگر از انرژی هسته‌ای ایران کوتاه بیاید به سراغ قدرت موشکی می‌رود و اگر آنجا هم کوتاه آمد این بار به سراغ شورای نگهبان می‌رود بنابراین دشمن اقتدار نشات گرفته از توان هسته‌ای و موشکی و شورای نگهبان را مانع از سلطه گری خود می‌داند و به خاطر همین به آن حمله می‌کند.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان قزوین افزود: تشکیلات مشابه شورای نگهبان در انقلاب مشروطه نیز با نظارت پنج مجتهد طراز بر قوانین مجلس شورای ملی وجود داشت که پس از لغو آن بسیاری از سرمایه‌های کشور در دوران پهلوی از بین رفت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال گفت: تبلیغات پیش از موعد قانونی تخلف است و اگر با فریب و دروغ آمیخته شود جرم تلقی می‌شود.
صفری گفت: همین تخلفات تایید می‌کند کسی که به قانون پایبند نیست صلاحیت لازم برای قانونگذاری را ندارد و مردم باید بدانند هر کسی که در این روزها اقدام به تبلیغ می‌کند متخلف است.

وی تاکید کرد: آنها که از این عرصه برای لابی گری استفاده می‌کنند باید بدانند انتخابات محل این کارها نیست و ورود به آن ممنوع بوده و با عکس العمل قاطع شورای نگهبان مواجه می‌شود.
صفری افزود: گرچه همه ما سرنوشت فردی جداگانه داریم اما همگی یک سرنوشت جمعی مشترک داریم که با انتخابات رقم می‌خورد بنابراین جهت سرنوشت مطلوب جامعه لازم است به وظایف قانونی خود عمل کرده و انتخاب متفکرانه و متعهدانه برای تعیین نمایندگان آینده خود در مجلس داشته باشیم.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سهمیه بنزین تاکسی‌های آریو و برلیانس در قزوین افزایش یافتخودرو عامل ۷۰ درصد آلودگی هوای قزوین استچهار حفار غیرمجاز در الموت غربی دستگیر شدندتوسعه رشته قایقرانی در قزوین با جدیت پیگیری شودتولید پایدار با حفظ اراضی کشاورزی امکان پذیر استمدیریت یکپارچه در اداره شهرداری ها ضروری استلایحه استخدام شهرداری‌ها با قید دو فوریت در حال رسیدگی استتوسعه دولت الکترونیک به جلب رضایت مردم کمک‌ می کندناوگان حمل و نقل اتوبوس درون‌شهری قزوین صرفه اقتصادی نداردمطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل در استان قزوین انجام شداکران فیلم های جشنواره دهه فجر در قزوین۴۰۰ هکتار از اراضی بایر استان قزوین به زیر کشت رفتهشتک داستان قزوین منتشر شددو قزوینی راهی لیگ جهانی کاراته شدند۹۰ درصد شهرداری‌های قزوین به کمک‌های دولتی وابسته‌انداعلام آماده باش مدیریت بحران قزوین به دستگاه‌های اجرایی۱۶ هزار دستگاه اتوبوس شهری در کشور فرسوده استمدیران مانع سرمایه گذاری در قزوین به دادگاه معرفی می شوندبودجه سال ۹۹ شهرداری قزوین حبابی نیستنقش زنان در فرهنگ سازی و رشد فرهنگ جامعه بسیار تاثیرگذار است
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!