۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد  | 2019 8 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 16 کد مطلب: 53395  

۸۵۰۰ پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس رسیدگی می‌شود

هشت هزار و ۵۰۰ پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ در حال پیگیری و رسیدگی است و بدون هیچ اغماض و تعارفی با متخلفان و مدیران فاسد برخورد خواهد شد.
۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد ساعت 08:59

 صدای قزوین - رییس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در جلسه مجمع نمایندگان استان گفت:کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی براساس قانون اساسی وظیفه رسیدگی به شکایات دریافتی از سوی سه قوه را دارد و نمی تواند همانند مدعی العموم به تمامی مسایل و معضلات ورود کند.

داود محمدی افزود:با این وجود هم اینک،  ۱۱ پرونده بزرگ در حوزه زمین خواری و حقوق های نجومی را در صحن علنی مجلس مطرح و ۴۰۰ نفر را به دیوان عدالت معرفی کرده است.
وی افزود:همچنین طی سه سال اخیر به ۱۰۲ مورد پرونده زمین خواری رسیدگی شده که نقش موثری در مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی داشته است.
رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از قوانین جامعه به روز نیستند، گفت: بسیاری از قوانین به خصوص در حوزه تبدیل سنت به روش های نوین و اقتصاد دیجیتال و الکترونیک به روز نیستند و همین موضوع بستر افزایش فساد و جرم را در جامعه فراهم می کند.

 ۵۰۰ میلیارد تومان در طرح بزرگراه قزوین - تنکابن هزینه شده است
محمدی اضافه کرد: از ۴۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور که ۳۲۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به هزینه های جاری و حقوق کارکنان است، اعتبارات قابل توجهی از محل فروش سهام به طرحهای مختلف از جمله بزرگراه قزوین - تنکابن تخصیص یافته است.
به گفته وی، این در حالی است که مجلس در تمامی مراحل اجرای طرحهای عمرانی نگاه ویژه ای نیز به پیوستهای زیست محیطی داشته است.
محمدی با بیان اینکه امروز با وجود تنگناها، برخی سیاه نماییها را شاهد هستیم، گفت: با وجود کاهش فروش روزانه یک میلیون بشکه نفت در سایه تحریم ها، در بسیاری از حوزه ها بیشترین کارها در سطوح ملی و استانی صورت گرفته که قابل تقدیر است.
این نماینده با بیان اینکه وضع آینده کشور را خوب ارزیابی می کنیم، افزود: براساس اسناد بالادستی تا سال ۱۴۰۴ باید در بسیاری از مولفهها در قله منطقه و خاورمیانه باشیم که این اهداف در بخش هایی محقق شده است.
محمدی افزود: اگرچه امروز در بسیاری از حوزه های فناوری، ماهواره ای، سایبری، نانوتکنولوژی، بنیه دفاعی و... جلوتر از برنامه هستیم اما در برخی بخش ها از جمله کسب و کار و اشتغال در بین ۲۵ کشور منطقه رتبه ۱۸ را داریم.
وی ادامه داد: این در حالی است که با توجه به مواهب خدادادی و طبیعی میهن اسلامی و بهره مندی از منابع انسانی فرهیخته، چشم انداز نوید بخشی برای آینده کشور را می توان تصور کرد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه امروز در سایه تحریم های گسترده پنجره های خوبی در تبادل با برخی از کشورهای منطقه به همراه چین و روسیه بر روی کشور گشوده شده است، یادآور شد: سرنگونی پهبادهای پیشرفته و توقیف کشتی های متجاوز از سوی فرزندان این آب و خاک باعث واگرایی برخی کشورهایی منطقه نیز شده است.

مدیران دستگاه های اجرایی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی همچنین به مناسبت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران با تمام سختیها و ناملایمتها برای انجام وظایف خود به بهترین شکل ممکن کار خود را عاشقانه ادامه می دهند و در صورت پاسخگو نبودن مدیران دستگاه ها به خبرنگاران با آنان برخورد خواهد شد.
محمدی ادامه داد: مشکلاتی نظیر تعاونی مسکن خبرنگاران باید در سطح استان مورد رسیدگی قرار گیرد اگرچه در خصوص برخی معضلات این قشر مانند بیمه، علیرغم تمام تذکرات کتبی و شفاهی به وزیر ارشاد متاسفانه اقدام عاجلی صورت نگرفته است.
به گفته وی، بدون شک یکی از پایه های اصلی و اساسی در پیگیری امور نمایندگان، بدون شک رسانه ها هستند.
محمدی با بیان اینکه به بسیاری از انتصابات استان اعتراض دارم،  ادامه داد: هر گونه نصب و عزل در دستگاه های اجرایی بر عهده نماینده عالی دولت در استان است اما اگر در این راه نیاز به مشورتی بود یکی از پایه های مشورت باید نمایندگان حاضر در مجلس باشند و اگر دیگران بخواهند در این مساله دخالت کنند باید نماینده عالی دولت پاسخگو باشد.
وی با اشاره به ۱۴ هزار بیمار سرطانی استان، گفت: خرید ۲ دستگاه رادیوتراپی در دستور کار قرار دارد و هم اکنون یک دستگاه خریداری شده و کارهای مقدماتی برای دستگاه دوم نیز در حال انجام است.
در ادامه این نشست، خبرنگاران حاضر به بیان مسایل و مشکلات صنف خود پرداختند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
12345678910
ردیفتیترتاریخ
1 ۸۵۰۰ پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس رسیدگی می‌شود ۱۳۹۸ شنبه ۱۹ مرداد
2 رسانه ها با نقد منصفانه زمینه اصلاح مشکلات را فراهم می کنند ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد
3 لزوم توجه ویژه به پرونده های مسن موجود در شعبات دادسراهای قزوین ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ مرداد
4 کارگران کنتورسازی خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات خود شدند ۱۳۹۸ شنبه ۱۲ مرداد
5 جشن های عید غدیر با مشارکت مردم و هیئتهای مذهبی باشکوه برگزار شود ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
6 رسیدگی به بیش از ۶۳۰ پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
7 کارگران کنتورسازی قزوین خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير
8 ۱۱۰۰ پرونده در تعزیرات حکومتی قزوین بررسی شد ۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير
9 ۶۰ پرونده مفاسد اقتصادی در قزوین تشکیل شده است ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
10 ۶۰ پرونده مبارزه با مفاسد اقتصادی در قزوین تشکیل شده است ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
12345678910
تامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار داردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبههدف گذاری پلیس برای کاهش ۱۲ درصدی سوانح جاده ای سهم گلخانه در کشاورزی قزوین باید افزایش یابد۳۶۰ معلم جدید جذب آموزش و پرورش قزوین می شوند۹۳ درصد علت سوانح جاده ای انسانی استبیماری های قلبی عامل بیش از یک سوم مرگ قزوینی ها
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین پراید پلاک نمی شودبرپایی نمایشگاه های تخصصی صنعت و تولید تداوم یابدسومین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی در قزوین برگزار می شودسومین جشنواره استانی آوازهای کودکانه در قزوین برگزار شدبرخورد با توزیع کنندگان سموم غیر مجاز قاطعانه باشدسلامت و درمان مردم را در استان قزوین سیاسی نکنیممعرفی آلاینده های محیط زیست به مراجع قضاییدمای هوای قزوین افزایش پیدا می‌کندعملیات خط کشی راه‌های استان قزوین آغاز شدتوزیع ۹۳ هزار کارت زرد بین زیتون کاران قزوینجشن ولایت در حوزه هنری قزوین برگزار می شودنخستین شبکه بی سیم دیجیتال منابع طبیعی در قزوین راه‌اندازی می‌شودایجاد معاونت اقتصادی در دستگاه قضا ضروری استصعود تیم والیبال استان قزوین به لیگ یک جوانانبیماری های قلبی عامل بیش از یک سوم مرگ قزوینی ها۳۶۰ معلم جدید جذب آموزش و پرورش قزوین می شوند سهم گلخانه در کشاورزی قزوین باید افزایش یابدهدف گذاری پلیس برای کاهش ۱۲ درصدی سوانح جاده ایپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه
روسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلالچند خبر انتقالاتی از استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهانپایان راه شیخ دیاباته و استقلال؟!مدرسه 12 کلاسه خیرساز شهرستان کوهبنان افتتاح شداستخدام نقشه کش صنعتی مسلط به نرم افزار در کرمانشکایت از بانک تجارت به دلیل تخلف در ارائه صورت های مالی
داوری:آتش نشانان ۴ دقیقه‌ای به محل حادثه می‌رسندقیمت های نجومی بلیت هواپیما و قطار در ایام تعطیل/ جای خالی نظارت در زمان پیک سفر + سند۶ مصدوم به علت دودگرفتگی در مدرسهتاکید دوباره پلیس؛ توقف شماره گذاری پراید از سال آیندهچاهکوه دره ای مقدس در قشمآنکه مدیر و مسؤول بود خورد، چرا من نخورم؟سالاری: شرط اصلی استفاده از بیمه کارگران ساختمانی اشتغال در مشاغل کارگری ساختمان استحل معضل آلودگی هوا با درختان مصنوعی +عکسخرس شکمو مرده خوری می کرد !+ عکسحضور جمشید تقی زاده در خبرگزاری برنااین حسگر چسبی مراقب سلامتی شماست +عکسدو سناریو برای شتاب در تکمیل خودروهای ناقصظهور و سقوط اچ‌تی‌سی۷ هزار نفر از حجاج با ۲۸ پرواز به کشور به ایران بازگشتنداگر مصدق سکوت نمی‌کرد کودتا نمی‌شدفرصت‌های ایران و افغانستان برای تولید برقآب معدنی 50 هزار تومانی چگونه وارد شد؟سوخت موتور ژرمن‌های افراطیچین؛ ریشه رکود بعدی اقتصاد جهانسیگنال تجاری ترامپ به بازار نفت