۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن  | 2020 1 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 63 کد مطلب: 54064  

ووشوکاران قزوینی در تنگنای فضاهای ورزشی

فقدان سالن اختصاصی برای تمرین ووشو در قزوین و همچنین کمبود امکانات سخت افزاری و حمایتی، ورزشکاران این رشته را در تنگنا قرار داده است.
۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر ساعت 15:34

 صدای قزوین - ووشوی استان قزوین اگرچه در سال‌های گذشته توانسته مدال‌های فراوانی را در عرصه مسابقات کشوری و بین المللی به دست آورد، اما نبود امکانات زیرساختی در این رشته، شرایط تمرین را برای ورزشکاران دشوار ساخته است.


در این میان، ووشوکاران استان قزوین خواستار احداث سالن اختصاصی برای تمرین و حمایت‌های مالی هستند و مربیان ووشو نیز از نبود پوشش بیمه و امنیت شغلی گلایه‌ دارند.
به اعتقاد فعالان رشته ووشو در استان بدون رفع این موراد امکان راهیابی و مدال‌آوری ورزشکاران قزوین در بازی‌های آسیایی پیش رو بسیار دشوار و غیرممکن خواهد بود.

قزوین فاقد خانه ووشو و سالن اختصاصی است

یک ووشوکار قزوینی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه هنوز ورزشکاران این رشته مکانی اختصاصی برای تمرینات ندارند و عمدتا از سالن‌های غیر تخصصی در این زمینه استفاده می‌کنند.

آرزو میرزایی افزود: مطالبه اصلی ووشوکاران از مسئولان استانی و کشوری حمایت مالی از ورزشکاران و فراهم کردن خانه ووشو است چون بدون سالن مخصوص برای تمرینات ساندا و تالو دستیابی به سکوهای قهرمانی میسر نخواهد شد.

وی در خصوص هزینه‌های تامین لوازم جانبی این رشته،  اظهار داشت: قیمت یک دست کامل لوازم ورزشی در سبک تالو از قبیل لباس، سلاح و چوب حدود ۸۰۰ هزار تومان است که امکان پرداخت این مبالغ برای یک ورزشکار نوجوان وجود ندارد.

میرزایی، حمایت‌های بیمه‌ای و شغلی را در رشته ووشو برای مردان بیشتر از زنان ووشوکار دانست و گفت: با توجه به استقبال بالای زنان در این رشته ورزشی باید حمایت‌های بیشتری از زنان صورت گیرد چون طبق تجربه،  زنان در این رشته ورزشی موفقیت‌های بیشتری به دست آورده‌اند.

مربیان ووشو هیچ آینده‌ای برای بازنشستگی ندارند

نایب رییس هیات ووشوی شهرستان تاکستان به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مشکلات این رشته، ضعف مالی ووشوکاران هنگام اعزام به مسابقات سبکی است که سبب می‌شود آنها از حضور در این مسابقات محروم شوند.

طاهره عابدی افزود: محروم شدن یک ووشوکار از مسابقات نه تنها توسعه این رشته ورزشی را به تاخیر می‌اندازد، بلکه جلوی رشد و کسب تجربه نیروهای مستعد را در این رشته می‌گیرد.

وی بر وجود یک سیستم مدیریتی جامع و حمایت همه جانبه از مربیان و ووشوکاران تاکید کرد و گفت: گاهی مواقع، ووشوکاران به خاطر کوچکترین اختلاف نظری با مربی به مجموعه دیگری رفته و مورد حمایت قرار می‌گیرند، درحالی که این عمل به بر هم خوردن نظم مجموعه منجر شده و شرایط را برای مدیریت و برنامه‌ریزی روی ورزشکاران دشوار می‌سازد.

عابدی در ادامه سخنان خود به جذب ووشوکاران زن از طریق مسابقات استعدادیابی اشاره کرد و گفت: امسال حدود ۳۰۰ ووشوکار زن در تاکستان به مسابقات استعدادیابی اعزام و از این میان حدود ۱۵۰ نفر جذب این رشته ورزشی شدند.

این مربی، مشکل دیگر این رشته ورزشی را نبود حمایت‌های بیمه‌ای برای مربیان عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه هیچ کدام از مربیان این رشته ورزشی تحت پوشش بیمه نیستند و بسیاری از آنها تنها به خاطر عشق و علاقه به ووشو به فعالیت‌های مستمر خود در این رشته ادامه داده اند.

عابدی از پایین بودن سطح دستمزدها گلایه کرد و گفت: حقوق یک مربی به تعداد جذب ورزشکاران همان رشته مربوط می‌شود و چون سطح حق عضویت‌ها در شهرستان‌ها پایین است، بنابراین یک مربی همواره در تنگنا قرار گرفته و هیچ آینده‌ای برای بازنشستگی و خدمات اجتماعی ندارد.

امکانات سخت افزاری ووشو باید در تمام شهرستان‌های استان فراهم شود

معاون اداره کل ورزش و جوانان قزوین گفت: در حال حاضر شرایط سخت افزاری در رشته ووشو فقط در شهرستان البرز مهیا است و این امکانات در آینده‌ای نه چندان دور باید در تمام شهرستان‌های استان فراهم شود تا مربیان با دست باز به تعلیم و تربیت ورزشکاران بپردازند.

افسانه حسن نایبی افزود: استان قزوین آمادگی دارد که با تجهیز سالن‌های ورزشی اردوهای تیم ملی را در رشته ووشو میزبانی کرده و شرایط را برای رشد و توسعه این رشته ورزشی مهیج و مفرح فراهم سازد.

ساخت سالن ورزشی در شهر محمدیه به مساحت هزار هکتار

رییس هیات ووشوی استان قزوین گفت: یکی  از اولویت‌ها در این رشته ورزشی فراهم کردن امکانات سخت افزاری برای ووشوکاران است که در همین رابطه، زمینی به مساحت هزار متر در شهر محمدیه برای تاسیس و راه‌اندازی آکادمی و سالن ووشو،  مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سلمان میکاییلی افزود: موضوع دیگری که باید در رشته ووشو مورد توجه قرار گیرد، ایجاد درآمدی پایدار برای هیات استانی است که این موضوع قطعا با همکاری و حمایت دستگاه‌های دیگر استان نیز محقق می‌شود.

وی اجرای برنامه‌های توسعه‌ای برای رشته ووشو را یک ضرورت عنوان کرد و گفت:باید با برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از نظریات کارشناسی بتوانیم به اهداف مورد نظر خود در سال‌های آینده دست یابیم.

ضرورت فضای تمرین و مربیان مجرب در رشته ووشو

داور قزوینی ووشو نیز در خصوص مشکلات این رشته ورزشی گفت: اگر اداره کل ورزش و جوانان از هیات ووشو استان قزوین انتظار حضوری موفق در بازی‌های آسیایی را دارد، باید سالنی را در اختیار ورزشکاران این رشته قرار دهد تا بتوانیم با تمرین‌های بیشتر چندین ورزشکار ماندگار و نماینده در تیم‌های ملی داشته باشیم.

محمد نوری افزود: با اینکه پتانسیل قهرمانی در استان بالا است، اما از قدرت علمی و فنی لازم برای هدایت این ورزشکاران به مسابقات آسیایی برخوردار نیستیم که لازم است از ظرفیت مربیان مجرب خارج از استان استفاده کرده و حمایت‌های ویژه ای در این خصوص اعمال شود.

وی بر احترام جامعه ورزشی نسبت به پیشکسوتان رشته ووشو تاکید کرد و گفت: متاسفانه مشاهده شده که گاهی قهرمانان این رشته نسبت به مدیران و داوران پیشکسوت بی‌حرمتی می‌کنند که لازم است برخوردهای لازم در این رابطه صورت گیرد.

نوری خاطرنشان کرد: فدراسیون ووشو باید در خصوص برخوردهای انضباطی تصمیمات جامعه‌ای اتخاذ کند تا پیشکسوتان این رشته ورزشی به عنوان ارزشمندترین ثروت آن مورد بی حرمتی قرار نگیرند.

احداث سالن اختصاصی ووشو درحال پیگیری است

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین نیز با اشاره به مشکل فضای ورزشی رشته ووشو در استان، افزود:سال گذشته توانستیم سالن ووشو در شهر تاکستان و الوند را فراهم کنیم ولی با توجه به وضعیت تخصیص اعتبار در حوزه‌های عمرانی امکان احداث و راه اندازی سالن ورزشی برای این رشته در قزوین وجود ندارد.

عباس علایی مقدم افزود: متاسفانه کمبود فضای ورزشی فقط مختص به رشته ووشو نیست و بیشتر رشته‌های رزمی استان فاقد سالن اختصاصی برای تمرین هستند که تامین این فضاها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به موضوع استخدام قهرمانان که مطالبه ووشوکاران نیز هست، گفت: خوشبختانه مشکل استخدام قهرمانان ورزشی حل شده و طبق دستوارالعمل جدید، قهرمانان المپیک و بازی‌های آسیای با داشتن مدرک تحصیلی مرتبط می‌توانند پست سازمانی بگیرند که هم اکنون ۲ تن از قهرمانان استان در حال استخدام در استانداری و اداره کل ورزش و جوانان هستند.
ووشو یا کونگ‌فو چینی، مجموعه هنرهای رزمی چینی است که در ۲ بخش ساندا (بخش مبارزه) و تالو (بخش اجرای فرم) برگزار می‌شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سامانه سردر اصناف در قزوین فعال شدمسابقات والیبال پیشکسوتان کارگری قزوین به پایان‌ رسیدنهضت علمی کردن کشاورزی باید ایجاد شودپدیده قاچاق موجب افزایش بحران‌های اجتماعی می‌شودکشاورزان نمونه قزوین معرفی شدندبهره‌وری پایین پاشنه آشیل کشاورزی کشور است۹۶ درصد فرایند انتخابات در قزوین الکترونیکی برگزار می‌شودتیم‌های بسکتبال و والیبال شهرداری قزوین به مصاف حریفان می‌روند۲۵ درصد اشتغال کمیته امداد قزوین محقق شده استحدود ۲۱۷ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های قزوین اختصاص یافت۱۶۶ سرمایه‌گذار کشت گلخانه‌ای در قزوین جذب شده استمهارت آموزی کلید حل مشکل بیکاریرویکرد دولت کاهش آسیب‌ها از طریق افزایش نشاط اجتماعی استبازدید سرزده استاندار قزوین از شرکت شهرک‌های صنعتیتیوب سواری در ارتفاعات استان قزوین حادثه آفریدکمیته رهبری هاب لجستیک در قزوین تشکیل می‌شود۴ اقامتگاه بومگردی در استان قزوین افتتاح می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهچهار اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین آماده بهره برداری شدانتخاب مدیران استان بدون نگاه جنسیتی است
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین نارسایی برق و گاز، شوکی بر قلب صنایع قزوینراندمان آب کشاورزی قزوین قابل قبول نیستانتخاب مدیران استان بدون نگاه جنسیتی استاز تریبون‌ها صدای وحدت شنیده شودهوای شهرستان آبیک ناسالم شدسرپرست شهرداری محمدیه معرفی شدزنان استان قزوین برای مسئولیت های مدیریتی توانمند هستندمحکومیت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی تلفن همراه در قزوینتاکستان هفتمین شهرستان کشور در تولید محصولات کشاورزی است۲۲۷ مستمری بگیر روستایی و عشایر قزوین وام دریافت می‌کنندگردشگری ظرفیتی چشمگیر برای توسعه قزوینکاراته کای قزوینی به فینال لیگ جهانی کاراته راه یافتآتش‌سوزی انبار بیمارستان شهید رجایی قزوین مهار شدموسیقی قزوین در انتظار برداشتن گام های مثبتتک درخت، به نام عباس کیارستمی ثبت می‌شودچهار اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین آماده بهره برداری شد۷۸ راه روستایی مسدود شده قزوین بازگشایی شدتیوب سواری در ارتفاعات استان قزوین حادثه آفرید۴ اقامتگاه بومگردی در استان قزوین افتتاح می شود
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
فیلم| شیوه عجیب و غریب کلاهبرداری اینترنتی در اینستاگرامفاجعه در کردستان 6 کشته برجای گذاشتخوردن نان کپک زده توسط احشام باعث ایجاد سم آفلاتوکسین می شودفرضیه جدید؛ آیا سرطان واگیردار است؟دومین مرد خطرناک زاهدان بعد از ریگی به هلاکت رسید +عکسکمبود امگا 3 چه بلای برسرمان می‌آورد؟خبر خوش برای کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلحوضعیت این روزهای مسی را ببینید!/ کاریکاتورهشدار؛ کرونا در حال قویتر شدن است!با این کار دیابت می گیریمویروس کرونا در حال قویتر شدن استپنج عامل که در خاکستری شدن زودهنگام موها تاثیر داردنخستین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده توسط ربات هوشمند درمان می شود۳۹ حیوان بر اثر تصادف در پارک ملی گلستان تلف شدنداین 8 غذای چینی را می‌توانید، بخورید؟قیمت دلار، طلا و سکه در روز ۶ بهمن ۹۸مشارکت شهروندان مهمترین ابزار برای رفع مشکلات محیط زیستیعده‌ایی با فحاشی علیه ظریف در پی عقده‌گشایی برجامی هستندعکس قدیمی کمتر دیده شده از شهید قاسم سلیمانیمیزان عیدی کارکنان دولت مشخص شد