۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر  | 2019 12 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 30 کد مطلب: 54598  

ایران، رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را در جهان دارد

کشور ایران هماهنگی بسیار خوبی با استاندارهای بین المللی دارد و رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را بین ۱۶۳ کشور کسب کرده است.
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ آبان ساعت 14:22

 صدای قزوین - رییس سازمان ملی استاندارد ایران روز یکشنبه در حاشیه دیدار با استاندار قزوین به خبرنگاران گفت: استانداردهای کشور ایران هماهنگی بسیار زیادی با استاندارهای بین المللی دارد و ما توانسته ایم جایگاه بسیار بالایی در سازمان ایزو به عنوان یک سازمان متولی کسب کنیم.

نیره پیروزبخت افزود:هم اینک از نظر انطباق سند استاندارد کشور با استانداردهای بین المللی هیچ مشکلی نداریم و اگر تروریسم اقتصادی حل شود واحدهای تولیدی کشور راحت‌تر برای به روزرسانی خود و رعایت بهتر استانداردهای محصولات اقدام خواهند کرد.

۲۱ گواهی استاندارد حلال در کشور صادر می‌شود

وی با بیان اینکه اولین استاندارد حلال کشور تدوین شده است، افزود:الان ۲۱ گواهی استاندارد بر مبنای قانون ذبح و صید در کشور داریم و ۱۵ گواهی بر مبنای قانون جدید سازمان در این زمینه صادر شده است.
پیروزبخت افزود: این گواهی‌ها به واحدهای تولیدی داده می‌شود که کاملا فرایند آنها با استاندارد حلال انطباق دارد و می‌توانند با علامت استاندارد ایران به کشورهای دیگر صادرات داشته باشند.
این مسئول با اشاره به اولویت‌های کاری سازمان ملی استاندارد، افزود: راه اندازی دفاتر استانداردسازی در همه دستگاه‌های اجرایی کشور را در اولویت قرار داده ایم و امیدواریم استاندارد در دل همه دستگاه‌ها اجرایی شده و خود سازمان ملی استاندارد به عنوان ناظر عالی وارد کار شود.
وی با اشاره به استانداردهای محصولات غذایی گفت:در این خصوص مشکل چندانی در کشور نداریم و استانداردهای مواد غذایی مثل لبنیات، شیرینی و شکلات و... در سطح خوبی از استاندارد بوده و قدرت رقابت با تولیدات بین المللی را دارند.

استاندارد مدیریت مبارزه با رشوه در حال تدوین است

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد مدیریت مبارزه با رشوه که جزو استادارهای ۱۷ گانه سازمان ایزو بوده در حال تدوین است.
وی گفت:سازمان ایزو به سازمان‌های تابعه اعلام کرده است که بهتر است در کشورهای خود این استاندارد را پیاده کنند و در این راستا ما نیز سال گذشته پیاده سازی آن را شروع کردیم.
این مسئول افزود: تدوین استاندارد مدیریت مبارزه با رشوه را با خیلی از دستگاه‌ها از جمله ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شروع کرده ایم و هنوز تمام نشده است.
پیروزبخت گفت: نمایندگان ایران در روزهای آینده در یک دوره آموزشی تدوین این استاندارد که از طرف سازمان ایزو برای همه کاربران گذاشته شده شرکت خواهند کرد و بعد از بازگشت استانداردهای مبارزه با مفاسد اقتصادی را تدوین می‌کنند.

استاندارد سوخت خودروها تجدید نظر شده است

وی گفت: بارها اعلام کرده ایم که در استاندارد سوخت خودروها تجدید نظر شده و هم اینک بنزین کشور منطبق با استانداردهای یورو چهار است که با استاندارد ملی آن انطباق دارد.
این مسئول افزود:نگرانی ما در مورد بنزین خیلی کاهش یافته است و هوای خوب تهران هم در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد بنزین در سطح خوبی عرضه می‌شود.
وی افزود:در خصوص خودروهای فاقد استاندارد نیز تصمیم گیری شده که به زودی نتایج آن را در جلسه شورای عالی استاندارد اعلام می‌کنیم.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران به منظور حضور در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای برتر دانشگاه علوم پزشکی در قزوین حضور یافته است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ایران، رتبه ۲۱ استاندارد ایزو را در جهان دارد ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ آبان
رشد ۱۰ درصدی حضور گردشگران خارجی در قزوین۴۰۰ مددجوی قزوین از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدندصادرکنندگان فرآورده‌های نفتی قزوین از مشکلات خود می‌گویند۱۵۷ فروشگاه سموم کشاورزی در قزوین فعالیت دارند۲۸۴ هزار و ۶۴۷ خانوار در قزوین یارانه حمایتی دریافت کردندرفتار درست مصرف کردن را به دانش آموزان آموزش می دهیمتاسیس مراکز ماده ۱۶ در قزوین پیگیری شود تولید خوراک دام و طیور در مراکز پرورش ممنوع استتخلفات انتخاباتی به صورت مستند ارائه شودفرمانداران و بخشداران از همراهی با کاندیداهای مجلس خودداری کنندشیرینی سنتی قزوین بعنوان هویت فرهنگی این خطه باید حفظ شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهمانور کنترل مگس میوه مدیترانه ای در قزوین برگزار می شود۳۷ درصد جایگاه‌های سوخت گاز استان قزوین به شهرداری‌ها اختصاص دارددانشجویان بهترین نخبگان برای کنشگری اجتماعی هستندجنبش دانشجویی پرچمدار استکبارستیزی و عدالتخواهی است۲۱ متهم شکار و صید در قزوین دستگیر شدندیک چهارم پرونده‌های دستگاه قضا ناشی از خشونت استاسکان مسافران در هتل‌های قزوین افزایش یافتصدور سند برای ۱۱۰ هزار قطعه اراضی کشاورزی در قزوین
اقامت بیش از ۶۰۰ هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان قزویناعتماد مردم بزرگترین سرمایه شهرداریها محسوب می شودنمایشگاه لوستر و دکوراسیون داخلی در قزوین برگزار می شود۲۱ متهم شکار و صید در قزوین دستگیر شدندسرمایه‌گذاری در بخش صنعت قزوین ۳۸ درصد رشد داشته استصدور سند برای ۱۱۰ هزار قطعه اراضی کشاورزی در قزویناسکان مسافران در هتل‌های قزوین افزایش یافتیک چهارم پرونده‌های دستگاه قضا ناشی از خشونت استمدارس استان قزوین روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه هم تعطیل شدجگرکی های سیار سطح شهر قزوین جمع آوری شدندبرتری نویسنده قزوینی در جشنواره ملی رسانه‌ای معلولانپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهجنبش دانشجویی پرچمدار استکبارستیزی و عدالتخواهی استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهتخلفات انتخاباتی به صورت مستند ارائه شوددانشجویان بهترین نخبگان برای کنشگری اجتماعی هستند۳۷ درصد جایگاه‌های سوخت گاز استان قزوین به شهرداری‌ها اختصاص داردمانور کنترل مگس میوه مدیترانه ای در قزوین برگزار می شودشیرینی سنتی قزوین بعنوان هویت فرهنگی این خطه باید حفظ شودرفتار درست مصرف کردن را به دانش آموزان آموزش می دهیم
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!