۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن  | 2020 1 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 59 کد مطلب: 54756  

آب شهرک‌های صنعتی باید از پساب‌ها تامین شود

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور گفت: شهرک‌های صنعتی باید آب مورد نیاز خود را از پساب‌های تصفیه ‌شده تأمین کنند.
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ آبان ساعت 10:00

 صدای قزوین - حمیدرضا جانباز روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین با بیان اینکه پایدارترین منبع تأمین آب در بخش صنعت، استفاده از پساب تصفیه‌ شده است، افزود: ضمن رعایت حقوق صنعتگران در برخی از استان‌ها همچون استان صنعتی اصفهان، تصمیم گرفتیم که آب مورد نیاز صنعت از پساب تصفیه‌ شده تامین شود.


وی با بیان اینکه مساله آب شرب استان قزوین به‌ واسطه تولیدات کشاورزی و صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است، عنوان کرد: باید مدیران، برنامه‌های خود را در این زمینه تا پایان زمان تدوین بودجه هر چه سریع‌تر جمع‌بندی و ارسال کنند چون در این مدت، موقعیت‌های مناسبی برای اخذ بودجه وجود دارد.

جانباز با اشاره به اینکه باید همه بخش‌ها با هدایت استاندار، مدیریت مناسبی را در زمینه آب شرب و صنعت و کشاورزی داشته باشند، گفت: موضوع تعامل و مدیریت میان بخشی، رویکرد جدید در موضوع مدیریت آب و سازگاری با کم آبی است که باید برنامه ریزی مدونی در این حوزه داشت تا به نتایج مطلوب دست پیدا کرد.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور با اشاره به افت آب‌های زیرزمینی استان ادامه داد: کاهش ۶۰ سانتی‌متری افت آب‌های زیرزمینی در استان نشانگر احیا شدن سفره‌های زیرزمینی است.

جانباز با تأکید بر اینکه استان قزوین می‌تواند در تعداد زیادی از شاخص‌ها پیشگام باشد، عنوان کرد: درصد جمعیت تحت پوشش سیستم‌های مدرن فاضلاب استان قزوین از متوسط کشور بالاتر است و همچنین پتانسیل خوبی نیز در گروه اجرایی استان قزوین وجود دارد که می‌توانند تأمین آب شرب را مدیریت کنند.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور با بیان اینکه طرح بزرگی در حوزه تأمین آب شرب قزوین وجود دارد، خاطرنشان کرد: برنامه جامع تأمین آب استان طراحی ‌شده است و طبق آن امروز به تفکیک نقاط جمعیتی می‌دانیم که در افق بلندمدت ۱۰ یا ۲۰ سال آینده چه اتفاقی در استان رخ می‌دهد.

طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین در اولویت تخصیص بودجه نیست

وی با اشاره به اینکه طرح آب‌رسانی از سد طالقان به استان قزوین به عنوان طرح‌ جدید در ردیف‌ اجرایی کشور قرار دارد و در اولویت تخصیص بودجه نیست، گفت: اولویت تخصیص اعتبار با طرح‌هایی است که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

 این مسئول گفت: به ‌واسطه اهمیت موضوع مقرر شد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با همکاری نمایندگان مجلس به شهرهایی که دارای تنش آبی هستند بیش از یک و نیم برابر بودجه مصوب به آنها کمک شود.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور با بیان اینکه به لحاظ تخصیص اعتبار در مضیقه هستیم، خاطرنشان کرد: طرح آب‌رسانی قزوین از سد طالقان جزو معدود طرح‌هایی بوده که در ردیف بودجه‌های دولتی قرار گرفته است.

جانباز اظهار داشت: تزریق بودجه ۳۰۰ میلیارد ریالی از صندوق توسعه ملی برای تکمیل فاز اول آن در حداقل زمان ممکن انجام می‌شود تا شهر آبیک علاوه بر کاهش تنش آبی از این وضعیت بحرانی خارج شود.

وی در خصوص طرح‌های آب‌رسانی روستایی استان، افزود: اعتبار لازم برای این طرح‌ها در نظر گرفته ‌شده است ولی طرح‌های باقی‌مانده در نقاط سخت و کوهستانی استان قرار دارند و به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیازمند هستند.

جانباز گفت:امیدواریم با حمایت‌های همه‌جانبه بتوانیم بودجه نهضت آب‌رسانی روستایی را در سال آینده تامین کنیم.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور با بیان اینکه نگاه مجموعه دولت به طرح‌های آبرسانی در کشور، متوازن است، گفت: ما تمام شهرهای بزرگ و کوچک استان را مورد توجه قرار داده‌ایم و با بازدیدی که در آینده صورت می‌گیرد این ذهنیت غلط و منفی که تنها مرکز استان مورد توجه قرار دارد، رفع خواهد شد.

طرح انتقال آب از سد طالقان به قزوین از طرح‌های مصوب سفر رییس جمهوری به قزوین در سال ۹۵ است که هم اینک حدود هشت درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کل هزینه عملیات طرح، ۱۳ هزار میلیارد ریال است که در صورت تکمیل و بهره برداری، آب  ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا را تامین می‌کند.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور امروز به منظور بازدید از تصفیه خانه فاضلاب روستای قشلاق، بازدید از طرح‌های مسکن مهر و کلنگ زنی تصفیه خانه شریفیه به قزوین سفر کرده است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سهمیه بنزین تاکسی‌های آریو و برلیانس در قزوین افزایش یافتخودرو عامل ۷۰ درصد آلودگی هوای قزوین استچهار حفار غیرمجاز در الموت غربی دستگیر شدندتوسعه رشته قایقرانی در قزوین با جدیت پیگیری شودتولید پایدار با حفظ اراضی کشاورزی امکان پذیر استمدیریت یکپارچه در اداره شهرداری ها ضروری استلایحه استخدام شهرداری‌ها با قید دو فوریت در حال رسیدگی استتوسعه دولت الکترونیک به جلب رضایت مردم کمک‌ می کندناوگان حمل و نقل اتوبوس درون‌شهری قزوین صرفه اقتصادی نداردمطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل در استان قزوین انجام شداکران فیلم های جشنواره دهه فجر در قزوین۴۰۰ هکتار از اراضی بایر استان قزوین به زیر کشت رفتهشتک داستان قزوین منتشر شددو قزوینی راهی لیگ جهانی کاراته شدند۹۰ درصد شهرداری‌های قزوین به کمک‌های دولتی وابسته‌انداعلام آماده باش مدیریت بحران قزوین به دستگاه‌های اجرایی۱۶ هزار دستگاه اتوبوس شهری در کشور فرسوده استمدیران مانع سرمایه گذاری در قزوین به دادگاه معرفی می شوندبودجه سال ۹۹ شهرداری قزوین حبابی نیستنقش زنان در فرهنگ سازی و رشد فرهنگ جامعه بسیار تاثیرگذار است
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
کارهای ممنوعه هنگام عصبانیتبازاری برای خرید و فروش یک ماده محرک در دل تهران2خبر خوش اقتصادی برای مردم به ویژه بازنشستگانمرگ بازیگر سرشناس بر اثر سکته قلبینکته بهداشتی| جلوگیری از بوی بد پامقامات امنیتی آمریکا توانایی نفوذ به آیفون را ندارندفیلم | تصاویر دیده نشده از طوفان گلوریا در اسپانیاکلاهبرداری ۷ میلیاردی در بازار مبلوضعیت هوای پایتخت در چه وضعیتی قرار دارد؟فیلم| جشن کانگوروها و کوآلاها در استرالیابرندهای معروف لوازم کوهنوردینکته بهداشتی| پیشگیری از عفونت ای‌کولایفیلم | حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با شیخ دیاباتهاجرای طرح برخورد با قهوه خانه‌های متخلف در پایتختپیشنهاد خجالت آور به مادرزنم زندگی ام را خراب کردوزیر بازسازی مدارس سوری توسط ایران را تکذیب کردحقایقی درباره خونریزی چشم!درخواست استانداری تهران از شهروندان تهرانیواکنش وزارت بهداشت به آتش‌زدن کتاب‌ پزشکی توسط یک روحانی مدعی طب‌ اسلامیوقتی امین حیایی در تیپ و قیافه مغلوب پسرش شد؟ + عکس