۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند  | 2020 2 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 45 کد مطلب: 54766  

درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین در اشتغال هزینه شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: دولت باید هزینه های ناشی از افزایش قیمت بنزین را برای اشتغال و معیشت مردم هزینه کند تا مشکلات جامعه بویژه افراد کم درآمد بیشتر نشود.
۱۳۹۸ شنبه ۲۵ آبان ساعت 09:27

 صدای قزوین - آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطلبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجد النبی برگزار شد با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) اظهارداشت: وقتی پیامبر متولد شد شرایط خاصی داشتیم جهان چشم انتظار بود و در تورات و انجیل آمدن پیامبر مژده داده شده است و مسیحیان و یهودیان اوصاف پیامبر را در کتب خود شنیده بودند.  


امام جمعه قزوین بیان کرد: با تولد رسول گرامی اسلام، آتشکده فارس خاموش شد، ۱۴ کنگره ایوان مداین شکسته شد. مردم فهمیدند قرار استاتفاق بزرگی رخ دهد.

عابدینی تصریح کرد: کسانی که مقابل پیامبر ایستادند دنبال منافع شخصی بودند و آنها که عزت پیامبر را حفظ کردند و به قران ایمان آوردند سعادتمند شدند.

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: البته دشمنان دنبال خاموش کردن نور الهی بوده اند و امروز هم مستکبران دست به دست هم داده اند تا با اولیا خدا بجنگند اما ما اراده کرده ایم باطل را ریشه کن کنیم و چون اراده خدا پایداری حق و نابودی باطل است.  وی افزود: خداوند پیامبران را فرستاده تا نور الهی بر عالم استیلا پیدا کند و کسی که قدر حق را بداند خداوند وی را عزتمند می کند.

عابدینی تصریح کرد: باید نسبت به معرفت حق مهیا شویم، نور قرآن و ولایت را دریابیم و در راه حق استقامت کنیم.

آیت الله عابدینی در خطبه دوم نماز هم گفت: از امام صادق(ع) روایت است اگر خدا بخواهد خیرش به بنده ای برسد او را به دین آگاه و علاقمند می کتد تا قرآن را بفهمد، دستورات و ریشه های دینی را درک کند.

وی اظهارداشت: خداوند جنس مومن را بهشتی آفریده و جنس ناصبی را جهنمی خلق کرده است و ما می توانیم خود را ارزیابی کنیم که کدام سمتی هستیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین یادآورشد: به لطف الهی جسم و روح مومن از شرک، نفاق، لقمه حرام، دروغ و ظلم فاصله می گیرد و هنگامی که جسم و روحش پاک شد هر سخن حقی را می شناسد، خوبی ها را درک می کند و هیچ سخن منکر و پلیدی به گوشش نمی رسد وچون پاک است خوبی را درک می کند.

عابدینی به سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(ص) به شهر قم بعد از هجرت تبعید گونه حضرت رضا اشاره کرد و افزود: هجرت حضرت موجب شد مناطق مختلف کشور ایران با ولایت حضرت آشنا شوند و ایران قطب شناخت اولیا شد.امنیت کشور مدیون بسیج است 

نمانیده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز با تبریک هفته بسیج گفت: امنیت جامعه مدیون بسیج است و امنیت کشورهای منطقه نیز با الگو گرفتن از نهاد بسیجی موجب نجات سوریه و عراق شد و همه جهان اسلام دغدغه مند شدند تا سوریه نجات یابد.

وی اضافه کرد: اگر حشدالشعبی به میدان نمی آمد کشور سوریه سقوط کرده بود و جمهوری اسلامی به برکت تفکر بسبحی شکست ناپذیر شده و هرجا مردم مظلوم نیاز داشتند وارد میدان می شود.

عابدینی اظهارداشت: بسیجی یعنی افراد آگاه، بصیر و دلسوز، قدردان مردم که تهاجم فرهنگی را درک می کند و موجب شده تا پایه های امنیت ملی تقویت شود.

وی با گرامیداشت یاد علامه طباطبایی و شهید مطهری و هفته کتاب خوانی اظهارداشت: باید کتب مطهری درخانه های ما باشد و به مطالعه اهمیت دهیم.

امام جمعه قزوین در خصوص درگدشت علامه جعفری مفسر نهج البلاعه، شهید زین الدین و عزالدین قسام هم مطالبی بیان کرد.

اظهارنظر غیرکارشناسی در مسائل اسلامی نکنید

نماینده ولی فقیه و امام جمعه در ادامه گفت: این روزها شاهد اظهارنظر غیرکارشناسی افرادی هستیم که یک قضاوت غلط و ناروا را به رسول اکرم(ص) نسبت دادند مبنی بر این که پیامبر هر وقت کافران عهد خود را می شسکتند اما رسول اکرم آن را نقض نمی کرد و به پیمانش وفادار بود.وی اضافه کرد: این افراد می خواهند این گونه غلطی که خودشان رسوا شدند را به پیامبر نسبت دهند و به غلط می گویند با عمربن سعد مذاکره شد در حالی که پیامبر، یهودیان را از خانه هایشان با حقارت بیرون و تنبیه کرد تا منافقان متوجه شوند و عبرت بگیرند و رفتار قاطع رسول اکرم(ص) با شرارت یهودیان یک الگوست که باید مورد توجه قرار گیرد.

عابدینی تصریح کرد: ما این نسبت غلط به پیامبر را بشدت محکوم کرده و نصیحت می کنیم این رفتار ذلیلانه و حقیرانه را کنار بگذارید.   

دولت هزینه افزایش قیمت بنزین را در اشتغال هزینه کند

امام جمعه قزوین در خصوص افزایش قیمت سوخت هم گفت: این روزها از مردم و مسئولان انتظار داریم رفتار درستی داشته باشند تا دچار مشکل نشویم.

وی گفت: از مردم درخواست می کنیم در این روزها رفتار مناسب داشته باشند و بدانند بنزین و نفت یک سرمایه تکرار نشدنی متعلق به ملت است که نباید آن را با مصرف بی رویه نابود کنیم بلکه وظیفه ما صرفه جویی در مصرف آن است.

شبکه حمل و نقل عمومی را توسعه دهید

عابدینی اظهارداشت: دولت نیز وظیفه دارد شبکه حمل و نقل عمومی را گسترش داده تا مردم به جای استفاده از وسایل شخصی از اتوبوس و تاکسی استفاده کنند تا هزینه ها بالا نرود و محیط زیست حفظ شود.امام جمعه قزوین گفت: باید درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین در معیشت مردم و راه اندازی کارخانه های تعطیل شده هزینه شود تا برای جوانان شغل ایجاد شود.

وی اظهارداشت: برخی دنبال تبلیغات انتخاباتی هستند این که مثل گدا به مردم صدقه دهید پذیرفته نیست بروید کارخانه های تعطیل شده و نیمه تعطیل را احیا کند تا تولید داخلی رونق بگیرد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
وزارت آموزش و پرورش براساس سند تحول بنیادین حرکت می‌کنددادستان قزوین به شایعه پراکنان ویروس کرونا درفضای مجازی هشدار دادبرخورد با گرانفروشان و محتکران استان قزوین جدی استظرفیت تولید قارج خوراکی در قزوین به ۱۸ هزار تن رسیدورزشکاران قزوین با رعایت نکات بهداشتی ورزش کنندتوزیع سهام عدالت در قزوین تا یک هفته ادامه دارددو کاراته کا ملی پوش قزوینی راهی اتریش شدندموزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین تا پایان هفته تعطیل شدسالن‌های ورزشی و مؤسسات آموزشی در قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین تا پایان هفته تعطیل شدمعطلی برج‌های دوقلوی قزوین در پیچ و خم نمای مشترکمسابقات قهرمانی کونگ فو جهان در ایران برگزار می‌شودایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی استستاد نخبگان کمیته امداد قزوین آغاز به کار کردواژگونی خودرو در قزوین ۲ کشته برجای گذاشتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهماسک مورد نیاز استان قزوین تأمین می‌شودچهار رشته اسکیت به بازی‌های آسیایی وارد شده است۲۱ مطب متخلف در تاکستان به مراجع قضایی معرفی شدندحلقه نظارت بر تاسیسات گردشگری قزوین تنگ می‌شود
خودروی حامل البسه قاچاق در قزوین توقیف شدتجهیزات دامپزشکی خارج از شبکه توزیع در قزوین کشف شدمردم استان قزوین به اصول گرایان اعتماد کردندحلقه نظارت بر تاسیسات گردشگری قزوین تنگ می‌شودمشارکت سیاسی زنان قزوین به ثمر نشست۳۰۰ هزار اصله نهال در قزوین توزیع می‌شودآموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای قزوین تعطیل شدندبرگزاری چهاردهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین لغو شدچهار رشته اسکیت به بازی‌های آسیایی وارد شده استمردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان‌ها مراجعه نکنندتیم فوتبال کاسپین فردا بدون تماشاچی به میدان می‌رود۸۳ درصد جمعیت بیمه شده استان قزوین دفترچه بیمه رایگان دارندتمهیدات بهداشتی برای مقابله با کرونا در قزوین۲۱ مطب متخلف در تاکستان به مراجع قضایی معرفی شدندماسک مورد نیاز استان قزوین تأمین می‌شودمراکز، موسسات و دانشگاه های استان قزوین تعطیل شدندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی استمعطلی برج‌های دوقلوی قزوین در پیچ و خم نمای مشترکستاد نخبگان کمیته امداد قزوین آغاز به کار کرد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
یک همدانی هم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردتاریخ جدید چهار آزمون لغو شده وزارت بهداشت به دلیل کروناماجرای تصویر مربوط به فرد مبتلا به کرونا در تهرانلغو نمایشگاه های بهاره به دلیل شیوع کروناکرونا نه درمان می شود و نه واکسن داردنماز‌های جماعت و مراسمات مذهبی قم تعطیل شدبستری شدن مداح ایرانی به دلیل ابتلا به کرونا در دوبی+عکسپیشنهاد تعطیلی مدارس تا 15فرودین به رئیس مجلسلاغری بیش از حد علی عمرانی! +عکسهشدار جدی پلیس برای سفر نکردن به 7 استان‌ کشورتلویزیون بعد از مدت‌ها شجریان را نشان داد! +عکساسامی فوت شدگان بر اثر کرونا در قم را به معاون وزیر بهداشت دادم، منتظر استعفای حریرچی هستمواکنش سخنگوی سازمان هواپیمایی به ادعای ورود کرونا توسط شرکت هواپیمایی ماهانخبری خوب برای هواداران محمدرضا شجریانتنفس شجریان به حالت عادی برگشتعکس‌العمل رسول صدرعاملی به گرانی ماسکمعصومه ابتکار به نامه نیلوفر بیانی واکنش نشان دادیونیسف پاسخ داد؛ چگونه از خود و کودکان‌تان در برابر کرونا محافظت کنید!سامانه بارشی امشب وارد تهران می‌شودمدارس کدام استان‌ها تا آخر هفته تعطیل است؟