۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ آذر  | 2019 12 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 30 کد مطلب: 54839  

روستاها باید محور توسعه کشور باشند

استاندار قزوین گفت: روستا باید محور توسعه باشد و کارآفرینی، اشتغال و معیشت روستاها در اولویت برنامه های مدیران و تصمیم گیران قرار گیرد.
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ آبان ساعت 16:00

 صدای قزوین - هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در همایش دهیاران استان که با حضور جندقیان معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: به توسعه روستایی علاقمندیم زیرا روستا ظرفیت بزرگی است و می تواند محور توسعه کشور قرار گیرد و غفلت از آن مشکلات زیادی برای کشور ایجاد می کند.


وی افزود: انسان های شهری مصرف زده هستند و روستایی تولید کننده و هم فرش، نان، گلیم، لبنیات و میوه از تولیدات روستایی است که نیاز شهرنشینان را هم تامین می کند.

جمالی پور بیان کرد: اما امروز متاسفانه روستایی ها نیز مصرف زده شده اند و منتظرند نان و ماست و شیر و میوه را از شهر برایشان بیاورند و امروز روستایی به جای آن که تولید کننده باشد مصرف کننده شده است.

وی تصریح کرد: روستای مولد موجب ایجاد شهر مولد و انسان مولد شده و به توسعه کمک می کند هنر ما باید مولد کردن روستا باشد و دهیاران بتوانند نقش تولید را در حوزه ملی و محلی ارتقا بخشند.

جمالی پور گفت: روستا باید نقش جدی در اداره خود را پیدا کند زیرا هر چقدر روستا مستقل باشد ما می توانیم منابع آزاد شده را در کارهای مهم عمرانی و توسعه کشور هزینه کنیم.

وی بیان کرد: ‌نباید بگذاریم فرصت توسعه و اشتغال از کشور گرفته شود زیرا همه ما در فرآیند توسعه نقش داریم و باید بتوانیم این چرخه را اصلاح کنیم.

جمالی پور افزود: در حوزه انرژی  هزاران میلیارد تومان از پول مردم که باید در عمران هزینه شود برای بنزین و رفت و آمد خودروها هزینه شده است که امروز این قیمت تعدیل شده که شاید عده ای فشار بیشتری تحمل کنند که دولت باید کمک کند اما لازم است هزینه های اضافی را کم کنیم و به جای یارانه نان، آب و برق و سوخت آن را در عمران  و توسعه هزینه کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: امروز بررسی کنیم و ببینیم چقدر نان را دور می ریزیم اگر دنبال رفاه نسبی توسعه هستیم به جای این که همدیگر را تحریک کنیم روی منافع ملی باید اتفاق نظر داشته باشیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور اظهار داشت: موضوع سوخت داشت به یک سوژه دشمن تبدیل می شد و با هدایت بیرونی میلیاردها تومان خسارت به بیت المال  وارد شد چون عده ای حرف هایی زدند تا دشمن میدان داری کند.

استاندار قزوین گفت: این که طرحی نقد شود منطقی است اما نباید دچار تفرقه شویم و لازم است نظر کارشناسی پذیرفته شود و اختلاف سلیقه را کنار بگذاریم و به خرد جمعی احترام بگذاریم زیرا فرصت اندک و راه درازی در پیش داریم و باید اختلافات را کنار بگذاریم وقتی دشمن حتی همسایگان را علیه ما تحریک کرده  مراقب باشیم و وحدت خود را از دست ندهیم.  

جمالی پور بیان کرد: دشمنان طراحی کرده اند که جمهوری اسلامی را ساقط کنند و میلیاردها دلار هزینه کرده اند و ما به جای چنگ انداختن در صورت یکدیگر باید با هم باشیم زیرا هر جا اختلاف مردم و مسیولان گسترش یافته دشمنان جسورتر شده اند و نقشه کشیده اند و دیدید در همین دو روز اسیب جدی وارد کردند.  

وی افزود اگر بخواهیم اینده کشور را رقم بزنیم راه توسعه یافتگی در وحدت و انسجام است ایران اسلامی ژیوپلوتیک ارزشمندی دارد. چهار فصل است جذابیت گردشگری دارد و ما می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های موجود به توسعه یافتگی برسیم.

جمالی پور گفت: اگر دهیار بخواهد روستایش اباد. کارافرین. توسعه یافته و با درامد شود باید محور توسعه قرار گیرد و برای این که خیلی از مشکلات حل شود باید کارافرینی جدی گرفته شود و تولید به روستا بازگردد و از روستاییان حمایت کنیم. تا مهاجرت معکوس صورت گیرد.

وی افزود: تعهد و عمل به قانون و دوری از رفتار سلیقه ای رمز موفقیت در کار است زیرا قانون حتی اگر مشکل داشته باشد راهگشاست.  

جمالی پور تصریح کرد: دهیاران سرمایه های کشور هستند و باید قانون را محور کار خود قرار دهند زیرا بی توجهی به قانون مشکل ساز است.

وی گفت: حتما از موازی کاری و دخالت دستگاهها در امور روستاها جلوگیری می کنیم و این موضوع حل خواهد شد. اگر زمینی در روستاها فروخته می شود باید در همان روستا هزینه شود قرار نیست منبع درامد سایر دستگاهها شود.

وی اصلاح ساختار دهیاری ها را ضروری دانست و اظهار داشت انچه در حاشیه نشینی با ان مواجهیم ناشی از بی توجهی به حوزه روستاهاست که باید جبران شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: ایران نیروهای نخبه و با دانش زیادی دارد اما کار مشارکتی بلد نیستیم و از این ظرفیت بخوبی استفاده نمی کنیم. لذا هزینه های زبادی را متحمل شده ایم.

 وی تصریح کرد: باید به حرف مردم گوش کنیم دفاتر ما به روی مردم باز کنیم حتی اگر خلاف بگویند مگر وظیفه ای جز خدمت به مردم داریم.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
آب دریاچه اوان الموت کم شده استحدود هشت هزار نفر در قزوین بیمه بیکاری دریافت می‌کنندقزوین ظرفیت خوبی در رشته های راکتی و اسکواش داردخروج ۱۵ واحد تولیدی قزوین از تملک بانک‌ها۷۰۰ فقره تسهیلات مسکن به جامعه ایثارگری قزوین ارایه می‌شودشهردار قزوین منصوب شد۴۸ حزب سیاسی در استان قزوین فعال استاستاندار حضور وزیر کشور را در قزوین تکذیب کردغارهای قزوین ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارنددود واحدهای آلاینده در چشم ساکنان خرمدشت قزوینضمانت‌های پی‌درپی بانکی مانع تولید استسهمیه قیر رایگان استان قزوین امسال ۱۵۲ میلیارد ریال است۳۵۸ میلیارد تومان از جرایم مودیان مالیاتی قزوین بخشیده شدکاهش سوانح جاده ای نیازمند آموزش مردم وتعامل دستگاههای امدادی استبنیاد ایران شناسی بدنبال تقویت هویت ایرانی در جامعه استبرگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در سه استان کشور۵۱ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین پرداخت شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهسامانه سیار خون‌گیری قزوین در آبیک مستقر شدقیمت آجیل در قزوین ۲۰ درصد کاهش یافته است
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین رشد چهار برابری کشت گیاهان دارویی در قزوینپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه۱۳ هتل در استان قزوین نیمه تمام استشکست تیم های شهرداری قزوین در لیگ های برترصندوق توسعه کشاورزی در تکمیل زنجیره تولید نقش آفرین است۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوئین زهرا توقیف شدسامانه سیار خون‌گیری قزوین در آبیک مستقر شد۵۱ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین پرداخت شدطرح نظارتی ویژه شب یلدا در قزوین اجرا می‌شود۲۶ فقره پرونده تخلف زیست محیطی در تاکستان تشکیل شدگیاهان دارویی فقط با تجویز متخصص طب سنتی مصرف شوداحداث مراکز ماده ۱۶، جمعیت زندان‌های قزوین را کاهش می‌دهدثبت جهانی بازارچه صنایع دستی سعدالسلطنه قزوین روی میز یونسکورسانه‌ های قزوین پایش می شوندبارندگی‌های قزوین ۵۳.۶ درصد افزایش یافته استتوزیع هرگونه کیک‌ آلوده در استان قزوین تکذیب شدهیچ موردی از وجود قرص در کیک در استان قزوین گزارش نشده است ضرورت حمایت و ساماندهی کودکان کار و خیابانیقیمت آجیل در قزوین ۲۰ درصد کاهش یافته است
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!