۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن  | 2020 1 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 55 کد مطلب: 55125  

آمادگی قزوین برای برگزاری الکترونیکی انتخابات

رییس ستاد انتخابات قزوین گفت: آمادگی لازم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان وجود دارد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر ساعت 09:16

 صدای قزوین - منوچهر حبیبی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۹۶ درصد انتخابات گذشته به شکل مکانیزه برگزار شده بود، افزود: با این وجود تصمیم گیری برای برگزاری الکترونیکی انتخابات به شکل کامل در استان و یا در برخی مناطق با ستاد انتخابات کشور است.


این مسوول با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، کشور و نظام ما را مقابل توطئه های بدخواهان و دشمنان بیمه می‌کند. افزود: حضور  پررنگ مردم در پای صندوق های رای اقتدار کشور را افزایش داده و قدرت چانه زنی مسوولان در عرصه های بین المللی را ارتقا می بخشد.

وی با بیان اینکه باید همه دست اندرکاران و گروه ها و جریان های سیاسی با رعایت قانون برای پرشورتر برگزار کردن انتخابات بکوشند،اظهار داشت: جلب مشارکت حداکثری هدف مهم و اساسی مجریان انتخابات است.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین، امانتداری، مشارکت حداکثری و رعایت مر قانون را وظیفه مهم و اساسی مجریان انتخابات برشمرد و گفت: توجه به این اصول موجب برگزاری یک انتخابات سالم، پرشور و قانونمند که در تراز نظام جمهوری اسلامی است، می شود.

حبیبی با بیان اینکه دشمن می کوشد تا مشارکت مردم در پای صندوق های رای را کمرنگ کند و در این راستا از هر تلاشی فروگذار نیست،اظهار داشت: شایعه سازی، ایجاد التهاب و سیاه نمایی از کارهایی است که دشمن قبل از انتخابات آنها را برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات دنبال می کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود بر اصل بی طرفی مجریان انتخابات تاکید کرد و گفت: مجریان انتخابات حکم داور را دارند و نباید هیچ گونه جانبداری و اقدامی له یا علیه داوطلبان انجام دهند.

حبیبی با بیان اینکه اختلاف سلیقه در هر جامعه ای وجود دارد و موضوعی بدیهی است،اظهار داشت: اما باید توجه داشت که این اختلاف سلیقه به ویژه در ایام انتخابات نباید منجر به تعارض و بداخلاقی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه روز گذشته مهلت یک هفته ای ثبت نام متقاضیان برای نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید، گفت: در مجموع ۲۲۴ نفر از سه حوزه انتخابیه استان نام نویسی کردند که از این تعداد ۱۹۸ تن مرد و ۲۶ نفر زن بودند.

حبیبی گفت: از حوزه انتخابیه قزوین، آبیک، البرز ۱۳۴ نفر نام نویسی کردند و از حوزه انتخابیه بویین زهرا،آوج نیز ۵۱ نفر داوطلب شده و حوزه انتخابیه تاکستان نیز ۳۹ نفر متقاضی شرکت در انتخابات پیش روی مجلس شدند.

وی افزود : از بین افراد ثبت نام کننده  ۶۶ تن کارمند، ۴۲ تن فرهنگی، ۲۴ تن استاد دانشگاه، ۱۰ تن پزشک و هشت تن نیز نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی هستند.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین در ادامه با بیان اینکه نظارت مکمل اجراست ، افزود: در هر شعبه اخذ رای حداقل ۱۵ تا ۲۰ نفر نمایندگان اجرایی و بازرسی و دستگاههای نظامی و قضایی حضور دارند و هر برگه رای را رصد می کند و امکان تخلف در روز رای گیری وجود نخواهد داشت.

حبیبی ادامه داد: انتخابات یک رخداد عظیم و پروژه ای ملی است و ۲۰ هزار نفر دست اندارکار امر انتخابات را رصد می کنند و احتمال مشکلات جزئی وجود دارد ولی به گونه ای نیست که اصل این که این حرکت عظیم زیر سوال برود.

وی افزود : در راستای برگزاری انتخابات  سالم فهرست متخلفین دوره پیشین انتخابات تهیه شده و با هماهنگی دستگاه قضایی و دستگاه امنیتی و نظارتی فعالیت آنان مورد رصد قرار می گیرد و دستگاههای نظارتی در این خصوص تذکرات لازم را خواهند داد.

این مسوول در خصوص نظارت فضای مجازی در ایام انتخابات نیز گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی کار کرد و  دایره شعاع اثر گذاری وسیعی در جامعه دارد  کمیته رصد فضای مجازی در ستاد انتخابات شکل گرفته و کانال های غیر مجاز شناسایی شده و حتما با عوامل آنها در صورت ادامه فعالیت تا قبل از برگزاری انتخابات برخورد خواهد شد.

حبیبی ادامه داد: همچنین به منظور سلامت انتخابات ، ستاد پیشگیری و رسیدگی تخلفات انتخاباتی در دادگستری شکل گرفته است و در روزهای گذشته در همین خصوص با ۲ نشست که رنگ و بی انتخاباتی داشت، برخورد شد.

رییس ستاد انتخابات استان قزوین تاکید کرد: مسئولان ، مدیران ، شهرداران و دهیاران حق جانبداری از هیچ نامزد خاصی را ندارند و در صورت محرز شدن این اتفاق مطابق با قانون برخورد جدی خواهد شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

استان قزوین با سه حوزه انتخابیه قزوین-آبیک- البرز، آوج-بویین زهرا و تاکستان دارای چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی است که سهم حوزه نخست ۲ نماینده و دیگر حوزه ها یک نماینده است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
بهمن عسگری در لیگ برتر کاراته وان فرانسه۹۵۰ هکتار از اراضی تاکستان به آبیاری نوین مجهز شدندکتابخانه شریفیه سال آینده به بهره بردری می رسدعقیم سازی کود از عوامل جلوگیری از بیماری طیور استزنگ سیل مهربانی همکلاسی‌ها در مدارس قزوین نواخته شدمهمترین راه انتقال فرهنگ در جامعه، هنر استقزوین باید جزو سه استان برتر در رشته دوچرخه سواری باشد۱۰۰ درصد سوخت نیروگاه شهیدرجایی قزوین مازوت استطرح صدور پروانه کار برای اتباع افغان در قزوین آغاز شدسایه سنگین نماهای رومی بر تن دیار مینودری۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در قزوین کشف شدهوای سرد تا اواخر هفته در قزوین استقرار داردشهروندان قزوین تخلف خودروسازان را گزارش کنند۹ واحد تولیدی و صنعتی در استان قزوین افتتاح می‌شوددو رقم انگور مقاوم در قزوین رونمایی شدیازدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو در قزوین برگزار می شودبیمه سلامت اتباع خارجی برای چهارمین سال در قزوین اجرا می‌شودبودجه استان قزوین باید ارتقا‌ یابدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهسامانه سردر اصناف در قزوین فعال شد
تیوب سواری در ارتفاعات استان قزوین حادثه آفریدبازدید سرزده استاندار قزوین از شرکت شهرک‌های صنعتیرویکرد دولت کاهش آسیب‌ها از طریق افزایش نشاط اجتماعی است۴ اقامتگاه بومگردی در استان قزوین افتتاح می شودحدود ۲۱۷ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های قزوین اختصاص یافتکمیته رهبری هاب لجستیک در قزوین تشکیل می‌شودمهارت آموزی کلید حل مشکل بیکاریکشاورزان نمونه قزوین معرفی شدندپدیده قاچاق موجب افزایش بحران‌های اجتماعی می‌شودمسابقات والیبال پیشکسوتان کارگری قزوین به پایان‌ رسیدنهضت علمی کردن کشاورزی باید ایجاد شود۹۶ درصد فرایند انتخابات در قزوین الکترونیکی برگزار می‌شودبهره‌وری پایین پاشنه آشیل کشاورزی کشور است۲۵ درصد اشتغال کمیته امداد قزوین محقق شده استتیم‌های بسکتبال و والیبال شهرداری قزوین به مصاف حریفان می‌روند۱۶۶ سرمایه‌گذار کشت گلخانه‌ای در قزوین جذب شده استسامانه سردر اصناف در قزوین فعال شدشهروندان قزوین تخلف خودروسازان را گزارش کنندبیمه سلامت اتباع خارجی برای چهارمین سال در قزوین اجرا می‌شوددو رقم انگور مقاوم در قزوین رونمایی شد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
روسیه: 80 درصد مبتلایان به کرونا بالای 80 سال هستندوزیر خارجه عربستان: هیچ ارتباطی با دولت اسرائیل نداریمسقوط مرگبار خودرو به آبشارِ سردشتویروس کرونا، سفر اروپاییان را به چین لغو کردشاه کلید لاغری و از بین بردن چاقی چیست؟/18 نکته طلایی در رابطه با لاغری اندامفیلم | با این ایده دیگر سپر ماشینتان آسیب نمی‌بیندونیز روسیه اینجاست | تصاویر رویایی آن را ببینیدتیپ بازیگر پرحاشیه در آسانسور+عکسباند جاعلان کارت معاینه فنی در تهران منهدم شدافزایش فروش کالاهای تقلبی در فضای مجازیآخرین جزئیات از زلزله شیرازرحمانی: بیش از دو سوم ارز حاصل از صادرات به کشور بازگشتنکته بهداشتی| درباره کورونا ویروس جدیدعکس | آیا فرهاد مجیدی واقعا پرسپولیسی بود؟فنرهای خودرو را ببریم یا نه؟زوان واریز سود سهام عدالت اعلام شد | ۵ میلیون نفر شماره شبا اعلام نکرده‌اندسرقت و زورگیری به بهانه پخش نذریحبوبات فله ای بخریم یا حبوبات بسته بندی شده؟هیچ مشکلی برای تامین میوه ایام نوروز مردم وجود نداردخرده فروشی تریاک با گونی برنج