۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين  | 2020 4 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 38 کد مطلب: 55944  

دشت قزوین به یک برنامه جامع و کاربردی نیازمند است

استاندار قزوین گفت: دشت قزوین برای حفظ قابلیت کشاورزی خود نیازمند یک برنامه جامع و کاربردی است که باید این اتفاق را با حمایت وزارت جهاد کشاورزی شاهد باشیم.
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۵ بهمن ساعت 14:40

 صدای قزوین - هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در آیین بهره برداری از ۹۸ طرح تولیدی عمرانی بخش کشاورزی در قزوین که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور سرپرست وزرات جهاد کشاورزی انجام شد،گفت: امروز با روش های سنتی و کهنه قادر به پیشبرد اهداف خود در بخش کشاورزی نیستیم.


استاندار قزوین با تاکید بر استفاده از فناوری و دانش روز در بخش کشاورزی،گفت: باید همه تلاش خود را برای علمی کردن کشاورزی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بهره برداری مناسبی از منابع آبی نداریم به طوری که سطح آب سفره های زیرزمینی استان قزوین ظرف زمان کمی از ۳۰ متر اکنون در برخی نقاط به ۲۰۰ متر افت پیدا کرده است،افزود: با این شرایط بهره وری و اصلاح مصرف آب در بخش کشاورزی یک الزام و ضرورت انکارناپذیر است.

جمالی پور با بیان اینکه ۹۰ درصد مصرف آب در استان قزوین به حوزه کشاورزی اختصاص دارد،افزود: اما راندمان و ارزش افزوده متناسب با این مقدار مصرف آب را شاهد نیستیم.

وی اظهار داشت: ۵۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین اکنون تحت پوشش آبیاری نوین هستند در حالی که ۲۳۰ هزار هکتار از اراضی استان قابلیت اجرای آبیاری های نوین را دارند.

استاندار قزوین همچنین گفت: باید به سرعت به سمت گسترش استفاده از آبیاری های نوین در بخش کشاورزی برویم که البته در دولت فعلی در این حوزه گام های بلندی برداشته شده که باید تداوم پیدا کند.

وی در ادانه با تبریک ایام الله دهه فجر،گفت: این ایام مبارک فرصتی برای ارزیابی، بازخوانی و مرور کارها و اقدامات انجام شده و اصلاح مسیر در صورت داشتن انحراف است.

وی با بیان اینکه جامعه ما امروز با چالش های مختلفی از جمله در مباحث اخلاقی روبرو است،افزود: این فرصت برای ما وجود دارد که با اصلاح روش ها و رویه ها وضعیت کشور را در شاخص های مختلف از جمله اخلاق و معنویات بهبود ببخشیم.

جمالی پور گفت: مردم با هدف احیای ارزش های دینی و ایفای نقش در حاکمیت و سرنوشت سیاسی خود دست به انقلاب زدند و وظیفه داریم برای حفظ و پیشبرد این آرمان ها تلاش جدی کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم ما به ویژه در مقطع کنونی کوبیدن بر طبل وحدت و انسجام است،افزود: با اختلاف و تفرقه هیچ دستاوردی حاصل نمی شود.

استاندار قزوین گفت: اگر دستاورد و موفقیتی برای کشور حاصل شده همه در آن سهیم بوده و هستیم و بالعکس این اتفاق نیز صادق است بنابراین نباید همدیگر را زیر سوال ببریم.

جمالی پور با بیان اینکه در سایه وحدت و همدلی می توانیم مقابل دشمنان که امروز دشمنی خود را علیه ما بیشتر کرده اند ایستادگی کنیم،افزود: امروز دشمن همه ظرفیت های خود را علیه جمهوری اسلامی ایران فعال کرده بنابراین ما نیز باید برای تقابل با آنها و خنثی کردن توطئه هایشان همه توان و ظرفیت های خود را باید فعال کنیم.

استاندار قزوین گفت: امروز تنها با اتکا به یک مدیریت هوشمندانه مبتنی بر بهره وری و استفاده مناسب از ظرفیت ها در کنار وحدت و همدلی می توانیم میهن اسلامی را به جلو پیش ببریم.

وی به تحریم های ظالمانه دشمن علیه کشور نیز اشاره کرد و گفت: دشمن حتی روی مبادلات مالی ما نیز دست گذاشته و تلاش دارد تا آنرا محدود کند و در چنین شرایط سختی دولت همه توان خود را برای اداره کشور و کم شدن اثر تحریم ها به کار گرفته است.

استاندار قزوین گفت: تحریم های ظالمانه علیه ایران در حالی تشدید شده است که اقتصاد ما وابسته به نفت است و امروز به دلیل تحریم ها فروش نفت بسیار محدود شده و دولت تصمیم گرفته تا از راه های دیگر چون مالیات هزینه های کشور را تامین کند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید دولت مظلومی است،گفت: این دولت در شرایطی روی کار آمد که کشور با مشکلات پیچیده ای روبرو بود و سپس نیز با روی کار آمدن یک رییس جمهوری دیوانه در آمریکا که به توافقات بین المللی پایبند نبود امروز شاهد تشدید تحریم ها هستیم با این وجود کارها و خدمات بزرگ و ماندگاری در این دولت برای کشور و مردم به انجام رسیده که کمتر مورد دقت و توجه واقع شده است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
طرح فاصله گذاری اجتماعی در قزوین تا ۲۲ فروردین ادامه داردغربالگری سلامت عشایر قزوین انجام شدبیمار سالمند بویین زهرایی کرونا را شکست دادیک واحد قصابی متخلف در تاکستان پلمب شدتداوم کاهش قیمت مرغ در بازار قزوینتالاب الله آباد آبیک دوباره احیا شدمشاغل آسیب دیده از کرونا بیمه بیکاری دریافت می‌کنندفعالیت اصناف و کسبه قزوین تا پایان هفته ممنوع است۱۴ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی قزوین صورت گرفتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهشهروندان قزوینی، ورزش در ایام قرنطینه را فراموش نکنندهزار بسته بهداشتی بین رانندگان پایانه بار در قزوین توزیع شد۷۶ هزار ورزشکار در قزوین فعال بودند۴ انبار دارو و مواد غذایی در قزوین پلمب شدوزش بادهای شدید غربی پدیده غالب جوی قزوینمراکز درمانی قزوین بصورت مستمر پایش می شونددیپلماسی کرونا؛ پرچم صلح یا روند سلطه‌گری؟فعالیت ۴۰ درصد کارخانجات قزوین از اواخر فروردین آغاز می‌شودتوقیف ۲ خودروی حامل چوب قاچاق در قزوینطرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد
ممنوعیت هرگونه اجتماع رسمی و غیررسمی در قزوینطرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه داردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهتاکید معاون استاندار قزوین برای تامین اقلام بهداشتی پاکباناندعوت از بانوان قزوینی برای پیوستن به پویش نه به کرونا و تحریمکاهش ۶۸ درصدی تردد نوروزی خودروها در راه‌های قزوینکشت چغندر قند در ۳ هزار هکتار از مزارع کشاورزی قزوین آغاز شددیپلماسی کرونا؛ پرچم صلح یا روند سلطه‌گری؟شهروندان قزوینی، ورزش در ایام قرنطینه را فراموش نکنندهزار بسته بهداشتی بین رانندگان پایانه بار در قزوین توزیع شدتوقیف ۲ خودروی حامل چوب قاچاق در قزوینفعالیت ۴۰ درصد کارخانجات قزوین از اواخر فروردین آغاز می‌شود۴ انبار دارو و مواد غذایی در قزوین پلمب شدمراکز درمانی قزوین بصورت مستمر پایش می شوند۷۶ هزار ورزشکار در قزوین فعال بودندوزش بادهای شدید غربی پدیده غالب جوی قزوینمشاغل آسیب دیده از کرونا بیمه بیکاری دریافت می‌کنند۱۴ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی قزوین صورت گرفتغربالگری سلامت عشایر قزوین انجام شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
عفو زندانیان مراکشی از ترس شیوع کروناانفجار مرگبار در یک معدن زغال سنگ در کلمبیازن اسرار آمیز در زندگی صدام حسین +عکسچند نفر از زندانیان فراری سقزی به زندان بازگشتند؟کاهش 2500 میلیاردی بودجه شهرداری به دلیل کروناحمایت از پژوهش‌های ملی و بین‌المللی در راستای مبارزه با ویروس کرونا و پیامـدهای اقتصادی و اجتماعی شـیوع آنمدارس تا آخر فروردین تعطیل شد؟خسروپناه: سریال پایتخت می خواست بگوید مردم ایران یا قاچاقچی اند یا روانی یا بی عرضه یا بی شخصیت یا هیچکاره و فرصت طلبترامپ درباره کرونا: هفته‌های آینده مرگبار خواهند بودعدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونافیلم | چگونه در قرنطینه زیبایی‌مان را حفظ کنیم؟ | از بین بردن پف و سیاهی دور چشم با این محلول خانگیمقابله با شیوع کرونا از طریق بلوتوث موبایلیکی دیگر از تاثیرات شیوع کرونا! +عکسوزارت دفاع کیت‌های نسل سوم تشخیص کرونا را تولید کردنقاهتگاه 130 تختخوابی برای بیماران کروناییتطبیق شرایط کاری و مالی شهرداری با بحران کرونا باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیردآمار کارکنان شهرداری تهران که به کرونا مبتلا شدند | تعداد جان‌باختگانبیماری که با قرنطینه خانگی از مرگ کرونا رها شدقیمت تست کرونا در آزمایشگاه‌ های خصوصیتصادف و به کما رفتن بانوی تکواندوکار ایرانی + عکس