۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين  | 2020 4 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 41 کد مطلب: 56048  

بقا در لیگ برتر بسکتبال، دستاورد تلاش بلندقامتان قزوین

تیم شورا و شهرداری قزوین پس از ۲۶ هفته دیدارهای سخت و فرسایشی سرانجام، بقای خود را در لیگ برتر بسکتبال تثبیت کرد و از خطر سقوط به لیگ دسته یک نجات یافت.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ بهمن ساعت 10:26

 صدای قزوین - تیم بسکتبال شورا و شهرداری قزوین از تیم‌های دسته یکی سال ۹۷ بود که با کسب عنوان قهرمانی، سهمیه ورود به لیگ برتر را به دست آورد و با بودجه ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی شهرداری قزوین اولین سال حضور خود در لیگ برتر را تجربه کرد.


امید حمیدی سرمربی فصل قبل این تیم، که موفق شد آن را از لیگ دسته اول به لیگ برتر برساند، هدایت تیم را تا هفته سیزدهم برعهده داشت.

 وی به دلیل اینکه تا هفته دوازدهم یک پیروزی و ۱۰ باخت را تجربه کرد نتوانست رضایت مسوولان تیم بسکتبال شورا و شهرداری قزوین را کسب کند و پیش از دیدار هفته سیزدهم لیگ برتر، جای خود را به پویا تاجیک ملی پوش اسبق تیم ملی داد.

تیم شهرداری قزوین با تمام تلاش‌های این سرمربی جدید تا هفته بیست و ششم و پایانی از دور مقدماتی لیگ برتر بسکتبال مردان تنها به ۲ برد دیگر دست یافت و هم اکنون رده ۱۲ جدول و یکی مانده به آخر لیگ برتر را در اختیار دارد.لبخند رضایت بر لبان تاجیک، سرمربی شهرداری قزوین

سرمربی تیم شورا و شهرداری قزوین در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این تیم اگرچه هم اکنون در رده ۱۲ جدول قرار دارد ولی هنوز یک بازی معوقه با پتروشیمی بندر امام دارد و در لیگ برتر باقی خواهد ماند.

پویا تاجیک افزود: تیم نیروی زمینی تهران به لیگ دسته یک سقوط خواهد کرد و تیم توفارقان آذرشهر نیز به دلیل حواشی پیش آمده در هفته بیست و سوم مقابل پتروشیمی بندر امام و باخت فنی مقابل آن، از ادامه حضور در لیگ برتر کناره گیری کرد.

وی اضافه کرد: من اگرچه از نتیجه به دست آمده رضایت کامل ندارم ولی کاری که قرار بود انجام دهم را انجام دادم.

تاجیگ گفت: هدف ما شگفتی سازی در لیگ برتر بسکتبال بود ولی به دلیل شوک وارد شده به تیم بر اثر تغییر سرمربی در هفته سیزدهم، این اتفاق نیفتاد و دوست داشتیم بهتر از این باشیم.

سرمربی تیم شورا و شهرداری قزوین گفت: بازیکنان این تیم در لیگ برتر نمایش خوبی انجام دادند و من بعد از اینکه در هفته سیزدهم به تیم اضافه شدم بسیاری از دیدارها را اگر واگذار کردیم نزدیک به برد بودیم.

تاجیک ادامه داد: البته در دیدار مقابل اکسون تهران، اشتباه و ضعف داوری باعث باخت ما شد و مقابل مس کرمان نیز داوری خوب نبود و در همین بازی‌ها اختلاف کمی تا برد داشتیم.

وی گفت: اولین حضور تیم شورا و شهرداری قزوین در لیگ برتر بسکتبال، نمایش خوبی بود و ما اصلا ته جدولی نبودیم و باید کارشناسان در این خصوص نظر بدهند.

تاجیک ادامه داد: بقای نماینده بسکتبال قزوین در لیگ برتر، فرصت خوبی برای این استان است چون ظرفیت‌های زیادی در این رشته دارد و در سال آینده قطعا می‌تواند بهتر از این نتیجه بگیرد.

سرمربی تیم شورا و شهرداری قزوین گفت: متاسفانه در این دیدارها شانس هم مقداری با ما همراه نبود چون بسیاری از بازی‌ها را با اختلاف یک یا دو پوئن واگذار کردیم و زحمات و تلاش‌های بازیکنان ما از میان رفت.

وی گفت: از بازیکنان تیم راضی هستم چون قراردادهای آنها آنقدر بالا نبود و بسیاری از آنها از لیگ دسته اول سال قبل با امید حمیدی سرمربی سابق تیم زحمت کشیده و بالا آمده بودند.

تاجیک یادآور شد: از این بازیکنان که تازه به لیگ برتر وارد شده بودند نباید توقع داشت که در اولین سال قهرمان شوند و باید مدیر تیم آنها را درست کنار هم بچیند و برای سال آینده آماده کند.

تیم شهرداری قزوین در فصل آینده لیگ برتر بیشتر می‌درخشد

رییس هیات بسکتبال استان قزوین در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: امسال برای اولین‌بار، یک نماینده از استان قزوین در لیگ برتر بسکتبال حضور یافته بود و باید برای دوره‌ آینده بیشتر در یارگیری‌های خود تلاش کنیم و بتوانیم فصل آینده نتایج بهتر و ارزنده‌تری را به دست آوریم.

حمیدرضا خانپور افزود: استان قزوین پتانسیل لازم را در این زمینه دارد و ما از نتیجه به دست آمده با توجه به بودجه تعیین شده، راضی هستیم.

خانپور گفت:در این مسابقات برای اولین بار از نیروهای بومی استفاده کردیم و نتایج خوبی به دست آوردیم و سال بعد تمامی کمبودها و کاستی‌ها را جبران می‌کنیم.وی گفت: حدود ۴۰ درصد بازیکنان تیم شهرداری قزوین بومی استان بودند و چند نیرو از جاهای دیگر وارد تیم کردیم.

خانپور اضافه کرد: اکثر تیم‌های لیگ برتری بین ۲ تا سه بازیکن خارجی جذب می‌کنند که ما از این پتانسیل استفاده لازم را نکردیم ولی تیم‌های دیگر مثل مهرام تهران استفاده کرده و نتایج لازم را به دست آوردند.

وی با اشاره به پرداخت حقوق بازیکنان طبق قراردادهای آنها، گفت: تاکنون حقوق بازیکنان تیم براساس برنامه زمانبندی و درصد پیشرفت کار پرداخت شده و اگر اعتراضی وجود داشته باشد حتما با شهردار جدید قزوین که خود از بسکتبالیست‌های سابق این شهر است و همراهی و همکاری لازم را دارد رفع خواهد شد.

رایزنی برای انتقال تیم مهرام تهران به قزوین

رییس هیات بسکتبال استان و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: برنامه ریزی کرده‌ایم تا تیم مهرام که کارخانه آنها در قزوین است و هم اینک در رده چهارم لیگ برتر بسکتبال قرار دارد در مرحله پلی آف در قزوین حضور یابند یا در سال آینده مهرام به نمایندگی از قزوین در کنار شهرداری قزوین در لیگ برتر حاضر شود.

خانپور اضافه کرد: اگر توافق لازم با اداره کل ورزش و جوانان استان، هیات بسکتبال قزوین و باشگاه مهرام صورت گیرد و این تیم به قزوین منتقل شود افتخار بزرگی برای استان است.

وی ادامه داد: اگر این انتقال در مرحله پلی آف امسال میسر نشود سال بعد با برنامه ریزی مدیرعامل کارخانه و باشگاه مهرام انجام خواهد شد و تیم مهرام در قزوین و به نمایندگی از استان در لیگ برتر حضور خواهد یافت.خانپور گفت: در واقع سال بعد مسابقات بسکتبال لیگ برتر برای استان و علاقه مندان دوبل می‌شود و قطعا شور و نشاط مضاعفی میان جوانان و ورزشکاران استان ایجاد خواهد شد.

نتیجه تیم شورا و شهرداری قزوین در حد بودجه مصوب بود

سرمربی سابق تیم شورا و شهرداری قزوین نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از نتیجه به دست آمده برای تیم راضی هستیم ولی نباید فراموش کنیم که هرچقدر پول بدهیم همان‌ قدر آش می‌خوریم.

امید حمیدی گفت: ما با بودجه‌ای که داشتیم تیمی را بستیم که از نظر مهره و بازیکن بسیار خوب و متعادل بود و در همه پست‌ها بازیکنان خوبی را در سطح همدیگر جذب کردیم.

وی اضافه کرد:با توجه به اینکه لیگ برتر فرسایشی بود و هفته‌ای ۲ بازی داشت و بحث محرومیت و مصدومیت نیز مطرح بود، مجبور بودیم در هر پستی ۲ یا سه بازیکن در سطح یکدیگر داشته باشیم تا با مشکل مواجه نشویم.

حمیدی ادامه داد: این اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته باعث شد که تیم قزوین در لیگ برتر بماند و البته خود شورا و شهرداری قزوین نیز از اول در جریان این موضوع بودند و بودجه ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی را برای تیم بسته بودند که این تیم فقط در لیگ برتر بماند.وی گفت: حضور در لیگ برتر شرایط خاص خود را دارد و یک تیم مثل شهرداری گرگان امسال هفت میلیارد بودجه داشت و با توجه به بودجه خود هم اکنون در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد.

حمیدی گفت: ما اگر چنین نتیجه‌ای را می‌خواهیم باید چنین بودجه‌ای را برای تیم مصوب کنیم چون با ۲ میلیارد و سه میلیارد نمی‌توان نتایج درخشانی را در لیگ برتر به دست آورد.

برآیند:

تیم شهرداری قزوین که امسال اولین حضور خود را در لیگ برتر تجربه کرد نشان داد می‌توان با اتکا بر نیروهای بومی استان، بازیکنان داخلی و اعتبارات اندک برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه تلاش کرد و در آخر هم نتایج خوبی را کسب نمود.

این تیم قطعا در سال‌های آینده درخشش بیشتری خواهد داشت و به مرحله پلی آف و حذفی لیگ برتر نیز صعود خواهد کرد چون به توان بازیکنان خود اعتقاد دارد و به تجربه لازم نیز دست یافته است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
طرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارددعوت از بانوان قزوینی برای پیوستن به پویش نه به کرونا و تحریمممنوعیت هرگونه اجتماع رسمی و غیررسمی در قزوینکاهش ۶۸ درصدی تردد نوروزی خودروها در راه‌های قزوینتاکید معاون استاندار قزوین برای تامین اقلام بهداشتی پاکبانانکشت چغندر قند در ۳ هزار هکتار از مزارع کشاورزی قزوین آغاز شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهپیش‌بینی و پیشگیری از حوادث عاملی مهم در جهش تولیدغربالگری سلامت بیش از یک میلیون نفر در قزوینشکست کرونا در گرو تداوم همکاری مردم است۲۹ هزار تست سل و بروسلوز در گاوداری‌های قزوین انجام شدهمکاری مردم فهیم شهرهای استان قزوین در روز طبیعت بی نظیر بودمسابقات کشوری دارت برخط در قزوین آغاز شدتسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان تمدید شدهزینه برق و گاز اصناف با ۳ ماه مهلت دریافت می‌شودفعالیت ناوگان تاکسیرانی قزوین ۸۰ درصد کاهش داشته استتغییر تقویم کوچ عشایر استان قزوین به دلیل شیوع کرونا۱۲ فروردین تحقق عزم ملی در برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی است۶ مرکز درمانی غیر مجاز در آبیک پلمب شداتاق بازرگانی قزوین ۱۰ دستگاه پیشرفته ضد عفونی اهدا کرد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
جنجال آزمایش واکسن سل برای کرونااحصای 20 محور در پاسخ‌گوئی به شبهات و کج‌اندیشی‌ها درباره کرونا /تجربیات خوبی در تدریس غیرحضوری شکل گرفتکرونا در کدام کشور‌ها بیشترین قربانیان را گرفته؟تهران امشب بارانی می‌شود؟آغاز فعالیت واحد‌های تولیدی از ۱۶ فروردین / واحد‌های توزیعی، خدماتی و تجاری تعطیل!تعطیلی خودروسازان تا ۲۰ فروردینباران شدید و تگرگ در راه است | کاهش محسوس دماقیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران | حداقل پول لازم برای خرید آپارتمان ۷۵ متریهشدار؛ به این افراد سهمیه بنزین اردیبهشت تعلق نمی گیرد!هشدار هواشناسی؛ باران، تگرگ و سیلاب در راه ۱۸ استانتعطیلی مدارس تمدید می‌شود؟ ؛ بازگشایی مدارس مرحله‌ای باشد | تکلیف دانشگاه‌ها و ادارات چیست؟پیش بینی وضعیت بازار خودرو در سال ۹۹فعالسازی اینترنت رایگان صحت دارد؟فروش آنلاین طلا جُرم است؟روز سیاه کرونایی در آمریکا رقم خورد!منتظر رکود بزرگ اقتصادی در جهان باشیدتوئیت باشگاه رم درباره دختر ایرانی متخصص اورژانس +عکسپسر عاشق در کرمان خون به پا کرد/ ماجرای جنایت جنون‌آمیزآمارهای جدید از ابتلای دوباره مردم چین به کرونا!کشف عجیب‌ترین بیماران کرونا در دهکده ووهان آلمان +عکس