۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد  | 2020 5 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 56 کد مطلب: 56124  

نامزدهای صادق میثاق نامه دیده بان شفافیت را امضا کنند

مدیر دیده بان شفافیت و عدالت در استان قزوین گفت: نامزدهای انتخابات در قزوین با امضای میثاق نامه به شفافیت در رفتار نمایندگی، اعتمادسازی و حرکت در مسیر وظایف قانونی متعهد شوند.
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت 09:12

 صدای قزوین - سید جعفر شهاب زاده در نشست خبری که عصر دوشنبه در دفتر دیده بان شفافیت و عدالت استان قزوین برگزار شد اظهارداشت: در آستانه رقم زدن سرنوشت خود هستیم که به فرموده امام راحل مجلس باید در رأس امور باشد و این امر با حضور افرادی دلسوز و مو من و توانمند محقق می‌شود.


وی اضافه کرد: آنچه موجب پیشرفت و تعیین سرنوشت مردم می‌شود برگزاری انتخاباتی آزاد و قانون مند با حضور افراد لایق است تا مجلسی که کار قانون گذاری و نظارت را انجام می‌دهد شایسته باشد.

شهاب زاده یادآور شد: مردم بصیر و آگاه کشورمان در چهار دهه انقلاب با حضور حداکثری در انتخابات توانسته‌اند در این عرصه بخوبی عمل کنند و این بار نیز در این رویداد مشارکت گسترده خواهند داشت.وی تصریح کرد: دیده بان شفافیت به عنوان یک تشکل مردمی در این دوره از انتخابات به منظور اعتمادسازی و شفاف سازی در امور پیشنهاد کرده تا نامزدها در یک پویش شفافیت شرکت کرده و چند مورد مهم که از نگاه شهروندان به عنوان دغدغه و نگرانی مطرح شده را متعهد شوند تا پایبند آن باشند.

شهاب زاده افزود: این پیشنهاد در قالب یک میثاق نامه و تعهدنامه اخلاقی و اختیاری است و در محل دیده بان شفافیت استان طی دو روز (سه شنبه ۲۹ و چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه) فردا و پس فردا از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و۱۷ تا ۱۸.۳۰ دقیقه نامزدهای علاقمند می‌توانند مراجعه کرده و این فرم را امضا کنند.

وی بیان کرد: این تعهد نامه اخلاقی در واقع هشدار برای کسانی است که وارد این عرصه می‌شوند تا بدانند باید جهت گیری آنها در طول دوران نمایندگی مجلس جوری باشد که تحت تأثیر جریان‌ها قرار نگیرند تا شاهد اتفاقاتی نباشیم که در دوره‌های گذشته رخ داده است.

شهاب زاده اضافه کرد: باید نامزدها از شائبه مالی منزه باشند تا وقتی مردم اعتماد کردند از این ناحیه آسیب نبینند و دچار لغزش نشوند زیرا توقع مردم این است که نمایندگان به تعهدات خود پایبند باشند.

وی اظهارداشت: در این تعهد نامه ۱۰ بند پیش بینی شده و با امضای داوطلبانه آن یک تعهد اخلاقی ایجاد می‌شود که می‌تواند بازدارنده باشد.

مدیر دیده بان شفافیت و عدالت استان قزوین گفت: با امضا این میثاق نامه اگر خدای ناکرده نامزدی از آن عدول کرد این نهاد می‌تواند به عنوان یک ناصح تذکر دهد و افراد را در مسیر تعیین شده قرار دهد تا مردم بی اعتماد نشوند.

وی اضافه کرد: امیدواریم نامزدها در این پویش شرکت کنند و با همکاری هم بتوانیم مجلسی شایسته که قادر باشد حقوق مردم را استیفا کند تشکیل دهیم.شهاب زاده با اشاره به برخی بندهای این میثاق نامه اظهارداشت: نامزدهای نمایندگی متعهد می‌شوند در طول دوران نمایندگی از هیچ شخصیتی هدیه قبول نکنند، عضو هیئت مدیره شرکت‌های دولتی، خصوصی و خصولتی نشوند، در دستگاه‌های دولتی استخدام نشوند، فقط حقوق نمایندگی را دریافت کنند و به فکر درآمدهای دیگر نباشند.

وی گفت: همچنین در بندهای دیگر این میثاق نامه از نامزدها خواسته‌ایم تعهد کنند که به جز مأموریت پارلمانی با هزینه دیگران سفر خارجی نروند، حق اضافه نگیرند، مزایای دریافتی از بیت المال را شفاف سازی کنند و در توزیع امتیازات دولتی توصیه کتبی و شفاهی نگیرند و در تصویب لوایح به منافع ملی توجه کنند.

شهاب زاده یادآور شد: همچنین انتظار می‌رود نامزدها خود را وقف انجام وظیفه نمایندگی کنند، دنبال دریافت مدرک دکترای افتخاری و سایر مدارک نباشند، لایحه شفافیت و پخش زنده جلسات کمیسیون‌ها را در دوران نمایندگی خود ارائه کرده و تصویب کنند، ریز مذاکرات علنی و غیر محرمانه و سخنان خود را منتشر کنند و اگر انحرافی در مسیر کارشان دیده شد اجازه دهند آن را پیگیری کنیم.

وی گفت: در این دوره در حوزه انتخابیه شهرستان قزوین، البرز و آبیک تعداد ۷۵ نفر وارد کارزار شده‌اند و انتظار داریم کسانی که احتمال رأی بالایی دارند با امضای این میثاق نامه قصد خدمت خود را در عمل نشان دهند و صداقت خود را ثابت کنند.

شهاب زاده اضافه کرد: اگر بتوانیم تعدادی را با خود و این فکر سازنده ارزشمند همراه کنیم می‌توان به تشکیل مجلسی پویا و سالم امیدوار شد.

وی اظهارداشت: این ایده گامی است تا مجلس آینده بتواند این پیشنهادات ارزنده را به قانون تبدیل کرده و شکل گیری مجلسی سالم و صادق با حضور افرادی پاک دست، توانمند و متعهد را محقق کند.احکام اولیه پرونده هفت سنگان آماده ابلاغ است

شهاب زاده در ادامه این گفتگو در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده هفت سنگان هم گفت: با تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی دقیق به این پرونده بزودی احکام اولیه آن صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که حکم به نفع مردم بیت المال صادر شود مردم متوجه می‌شوند که در نظام اسلامی و در رسیدگی به پرونده‌ها هیچ تفاوتی بین افراد عادی و صاحب نفوذ نیست و این فکر که کسی زورش به افراد صاحب قدرت نمی‌رسد اشتباه است.

شهاب زاده بیان کرد: اگر حکم تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز صادر شود مهمترین دستاورد آن جلوگیری از تخلف دیگران در پروژه‌ای دیگر است.

مدیر دیده بان شفافیت و عدالت در استان قزوین یادآور شد: دستاورد دیگر این موضوع در واقع نوعی اعتماد سازی است و تخریب این بناها و بازگشت اراضی کشاورزی به وضعیت سابق صیانت از اراضی ملی است.

وی گفت: در پرونده اراضی هفت سنگان که بین افراد صاحب نفوذ تقسیم شده نباید مماشات شود لذا امیدواریم با اجرای حکم به نفع مردم و بازگشت بیت المال شاهد آثار روانی و آرام بخش آن در استان باشیم تا مردم بخشی از عدالت را احساس کنند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
کاهش نسبی قیمت طلا در بازارکاشت گیاه کینوا در مزارع کشاورزی شهرستان بویین‌زهرامنابع مالی بانک‌های قزوین 28 درصد رشد داشته استمدیران اقتصادی قزوین، تولید را بر همه امور مقدم بدانندتولید ۲ هزار و ۸۸۷ تن بذر در شرکت‌های تعاونی قزوین۷۰ درصد مشکل کارخانجات قزوین داخلی استسمپاشی درختان در قزوین آغاز می‌شود۸۵۰ بسته‌ معیشتی میان جامعه ورزش قزوین توزیع شدناوگان شهری قزوین با یارانه دولتی دوگانه‌سوز می‌شوند۵ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان آبیک تخریب شدپایداری وضعیت جوی قزوین تا روز شنبه ادامه داردفرمانده انتظامی استان قزوین، تحریم ناجا را محکوم کرد۷۰ درصد مشکل کارخانجات قزوین داخلی استرعایت گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها الزامیستتعریض گردنه آوج به زودی آغاز می‌شودثبات مدیریت به مفهوم سنگ اندازی در مسیر اجرای پروژه‌ها نیستدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین برگزار می شوداقتصاد کشور تا پایان امسال درگیر تبعات کرونا استیک جوان ۳۶ ساله در دریاچه الموت شرقی غرق شداطلس طبیعت گردی قزوین تهیه می‌شود
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
اسامی استان‌هایی که بیشترین شهر قرمز کرونایی را دارندپرده های پلاستیکی برای تعامل مردمدارندگان سهام عدالت کارت اعتباری می‌گیرند؟"تزار خوب و پسر‌های بد" دیگر کارآیی لازم را ندارد».محمدرضا شریفی‌نیا امشب به تلویزیون می‌آیداستایل جذاب موتورسواری مجید مظفری +عکستوییتر صفحه حسام‌الدین آشنا را بستشانزدهمین انتقال قلب توسط اورژانس انجام شدانتقاد نماینده مجلس از حقوق پایین سی میلیونی+عکسمحمدرضا شریفی‌نیا، مهمان امشب دورهمی استفیلم| رازگشایی جنجالی امیر آقایی: نگذاشتند در سریال حریم سلطان بازی کنمدورکاری‌ تمام شد؛ به محل کار برگردیدتدارک برای پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار دستگاه خودرو | زمان تحویل ۲۲ هزار دستگاه خودروروش خانگی برای پرپشت کردن مومصرف گوجه سبز برای این افراد ممنوع!؟وزارت ورزش تهدید ۴ باشگاه لیگ برتری را به سخره گرفت!14 ماده غذایی که نباید در یخچال نگهداری شونداعلام نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه تهران۴ شهر خوزستان در حالت آماده‌باش قرار گرفتعدم همکاری هلیکوپترها برای اطفای حریق جنگل‌های شعله‌ور در آتش