خبرنگاران ثبت کننده اصلی وقایع تاریخی هستند

استاندار قزوین گفت: خبرنگاران ثبت کننده اصلی وقایع تاریخی هستند و با صداقت و شفافیت و واقع گرایی می توانند تحول آفرین باشند.

 صدای قزوین -  آئین نکوداشت شهدای رسانه استان قزوین با عنوان «خبرنگار بصیر» روز سه شنبه با حضور سردار پاسدار  رضا طلایی نیک، استاندار قزوین، زاهدی استاندار، احمدپور فرماندار آبیک و جمعی از خانواده های شهدا در مجتمع  فرهنگی، هنری باران آبیک برگزار شد.


عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین در این مراسم گفت: در تاریخ ملت های جهان مقاطعی وجود دارد که تعیین کننده و  سرنوشت ساز است که یکی از آنها واقعه عاشوراست.

زاهدی با ذکر اینکه دفاع مقدس هم در زمره حوادثی بود که سره را از ناسره مشخص کرد، عنوان کرد: با توجه به اهمیت  ثبت تاریخ در حفظ هویت و داشته های فرهنگی، نقش خبرنگاران دفاع مقدس در این حیطه بسیار برجسته است که  خبرنگاران شهید قزوینی در این وادی پیشرو بودند.وی اضافه کرد: خبرنگاران در سخت ترین شرایط جنگی وقایع را ثبت کردند که نقش آرشیوهای محلی در این مورد جالب  توجه است. 

زاهدی با یادآوری اینکه جامعه ای که با تاریخ خود آشنا نباشد، کاری از پیش نخواهد برد، ادامه داد: اگر امروز از شهدای  رسانه تجلیل می کنیم، در واقع از تاریخ خود تجلیل می کنیم، چرا که بخش عمده ای از تاریخ را خبرنگاران برای  ما ثبت  و ضبط کردند.

در این مراسم از شهدای رسانه ای استان قزوین تجلیل شد. 
منتشر شده توسط ایرنا در تاریخ ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ مرداد
کدخبر:53436منبع:ایرناتاریخ انتشار:۱۳۹۸ بيست و دوم مردادلینک خبر: http://www.sedayeqazvin.ir/Pages/News-53436.aspx